Меню
Головна
Надвірнянський Деканат
Молитвослов
Правлячий архиєрей
Собор Святого Володимира
Бібліотека
Церковний календар
Дошка оголошень
Шлях до Христа
Шлюбні оповіді
Розпис Собору
Контакти
ФОТО
Притчі
Архів
Закон України Про свободу совісті та релігійні організації
Законодавство України
Цікаві Сайти
Статті
Християнські фільми
Архиєрей на спокої

Підрозділи
Акафіст Великомучениці Варварі
Акафіст Пресвятій Богородиці Манявській
Акафіст Пророкам
Акафісти Безтілесним Небесним Силам
Акафісти Благовірним Князям і Княгиням
Акафісти Блаженним
Акафісти Великомченикам
Акафісти Праведним Угодникам Божим
Акафісти Преподобним
Акафісти Пресвятій Богородиці
Акафісти Святим Апостолам
Акафісти Святим Мученикам
Акафісти святим рівноапостольним угодникам Божим
Акафісти Святителям
Акафісти Священномученикам
Акафісти Спасителю
Акафісти Страстотерпцям
Акафісти Триєдиному Богові

Акафіст Святій рівноапостольній княгині Ользі

10821085_10541083110010751072_4_400_02

Кондак 1

 

Першообраній від усієї Київської Русі, славній і рівноапостольній угодниці Божій Ользі, скла­даємо похвалу як зорі, що в пітьмі ідолопоклон­ства світлом віри засяяла і путь до Христа всім русинам показала. Ти ж, що маєш сміливість перед Господом, Який прославив тебе, оберігай нас від усяких бід молитвами твоїми, щоб співа­ти тобі:

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Ікос 1

 

Часи і літа у Своїй владі маючи та долею царств і народів по Своїй волі управляючи, ан­гелів і людей Творець захотів Русь святим хре­щенням просвітити, тоді, бачачи добру волю серця твого, покликав тебе раніше на пізнання Себе, щоб була ти для всіх русинів прикладом і наставницею у християнській вірі. Тому співаємо тобі так:

 

Радуйся, ранішня зоре, від первозванного Апо­стола на горах Київських провіщена; радуйся, предивний паростку, від якого велике дерево правовір'я на землі нашій виросло.

 

Радуйся, першовчителько і просвітителько на­ша; радуйся, бо через тебе ми навчилися покло­нятися в Тройці Творцеві.

 

Радуйся, бо через тебе Пресвяте Ім'я Господнє усіма русинами прославляється; радуйся, бо і твоє преславне ім'я разом з рівноапостольним Володимиром по всіх краях землі величається.

 

Радуйся, Русі Київської духовний скарбе; ра­дуйся, всієї Христової Церкви велична окрасо.

 

Радуйся, міст Києва і Пскова особлива доброто; ра­дуйся, людям нашим від ворогів блага помічнице.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 2

 

Бачачи тебе, свята Ольго, як лілею, що між терням виросла, хоч у роді язичницькому наро­джена була, однак закон Божий у серці твоєму написаний завжди мала і цнотливість твою як зіницю ока берегла, вдячно співаючи дивному у святих Своїх Богу: алилуя.

 

Ікос 2

 

Розумом твоїм усе добре відаючи, ти, богомуд­ра Ольго, пізнала, що ідоли, створені людськи­ми руками, не є богами, і, відкинувши їх, зажа­дала ти пізнати Бога істинного. Тому, вихва­ляючи твою мудрість, співаємо тобі так:

 

Радуйся, премудра жоно, що раніше за всіх заблудження русинів пізнала і оману ідолопо­клонства зрозуміла; радуйся, що істинне богопізнання і правдиву віру старанно шукала.

 

Радуйся, бо ще до пізнання закону Божого за законом совісті праведно жила; радуйся, бо ще до прийняття християнської віри належно хри­стиянські діла творила.

 

Радуйся, що державу твою від нападу ворогів мужньо захищала; радуйся, що над підданими твоїми суди праведні чинила.

 

Радуйся, царською славою на землі і на Небі вшанована; радуйся, бо як рівноапостольна Бо­гом прославлена.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 3

 

Силою Благодаті Божої ведена, ти, богомудра Ольго, поспішила дійти до Царгорода, де, бачачи велич церковної благоліпності й послухавши Бо­жественне вчення, запалала всім серцем твоїм лю­бов'ю до Христа, вдячно взиваючи Йому: алилуя.

 

Ікос 3

 

Маючи серце, як землю родючу, шанобливо прийняла ти, Ольго, насіння святої віри, пізнав­ши Христа Бога Істинного. Тому і хрещення при­йняла ти від руки самого патріарха Царгородського, який і провістив тобі, що віднині ублажатимуть тебе всі сини руські. Бажаючи сповнити передречене, взиваємо до тебе так:

 

Радуйся, бо ти вірою у Христа від вічної смерті спаслася; радуйся, бо ти вірою життя вічне у Христі здобула.

 

Радуйся, бо ти благодаттю Святого Духа духов­но народилася; радуйся, розумна горлице, бо ти від кігтів душогубного ворона вирвана.

 

Радуйся, бо ти під крила Орла Небесного при­летіла; радуйся, бо ти багатьох з собою через хрещення до Христа привела.

 

Радуйся, бо тих, що з безсумнівною вірою при­ходять до тебе, ти від твоїх чесних мощей світлом осяюєш; радуйся, бо їхнім душам і тілам усе на користь подаєш.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 4

 

Як не дивуватися мудрості твоїй, Ольго преблаженна, бо ти бажання царя греків про шлюб з ним розумно відхилила, сказавши йому: не заради шлюбу прийшла сюди і не заради царю­вання з тобою, але нехай через хрещення наре­чуся безсмертному Жениху Христу Богу; Його ж понад усе полюбила душа моя, і Йому віднині й навіки не перестану співати: алилуя.

 

Ікос 4

Почувши від патріарха, що хрестив тебе на­станову про чистоту, піст, молитву і про всі до­рогоцінні християнські чесноти, складала все це в серці своїм, прагнучи все це ділом викону­вати. Тому і ми достойно співаємо тобі так:

 

Радуйся, бо ниву серця твого від терня душев­них пристрастей очистила; радуйся, бо ти сльо­зами покаяння її зросила.

 

Радуйся, бо насіння Слова Божого в серпі твоє­му, як на землі родючій, укоренилося; радуйся, бо чистоту вдови непорочно зберегла.

 

Радуйся, бо ти стриманістю і молитвою Богу вгодила; радуйся, бо ти милостинею Творця уми­лостивила.

 

Радуйся, бо ти бідних і убогих потреби задоволь­няла; радуйся, бо ти просвіщення землі Руської світлом Христового вчення передбачила.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 5

 

Боготканою одежею святого хрещення одяг­нулася і нетлінною їжею Пречистого Тіла і Крові Христових духовно укріпилася ти, Ольго преблаженна, не побоялася піти до невірних співвіт­чизників твоїх, прадідів наших, проповідувати їм Єдиного Істинного Бога. Йому ж сьогодні вся Русь єдиними устами співає: алилуя.

 

Ікос 5

 

Побачивши, свята Ольго, всіх людей Русі Ки­ївської, у пітьмі ідолопоклонства потопаючих, щиро намагалася просвітити їх світлом Хрис­тової віри і виховати їх дітьми світла і спадко­ємцями Царства Небесного. Згадуючи цю твою турботу про нас, вдячно взиваємо до тебе:

 

Радуйся, премудра володарко народу землі Руської; радуйся, першій християнській цариці Єлені в ревності божественній послідовнице.

 

Радуйся, бо ти й ім'я її в святому Хрещенні прийняла; радуйся, бо ти Чесний Хрест Христів і святі ікони з Царгорода до міста Києва при­несла.

 

Радуйся, бо священиків та кліриків з собою в землю Руську привела; радуйся, бо ти мудро на­вчила людей покинути темряву язичницького нечестя і прийняти світло християнського бла­гочестя.

 

Радуйся, бо ти багатьох русинів світлом віри Христової просвітила; радуйся, бо ти перша від русинів до собору святих зарахована.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 6

 

Апостолів, богонатхненних проповідників, ти, богомудра Ольго, наслідувала, проходила ти міс­тами і селами володінь твоїх і скільки можна було людей приводила до віри Христової й на­вчила їх співати Єдиному в Тройці славленому Богові: алилуя.

 

Ікос 6

 

Утверджуючи в державі твоїй першооснови віри християнської, побудувала ти храми Божі в місті Києві і в краю народження твого, при річці великій біля міста Пскова. І так почали русини прославляти повсюдно Христа Бога нашого, тебе ж, просвітительку свою, похвалами оспівувати:

 

Радуйся, бо з чистого джерела святої Соборної і Апостольської Церкви чисте вчення прийняла; радуйся, бо ідольські капища та ідолів знищила.

 

Радуйся, бо, як і первозванний Апостол, з про­повіддю Євангелія землю Руську обходила; ра­дуйся, бо на місцях проповіді твоєї чесні хрести поставила і від них багато знамень та чудес, зара­ди навернення невірних, силою Божою звершу­валось.

 

Радуйся, бо через тебе Всеблагий Господь ру­синам пізнання Своє явив; радуйся, бо через них багато інших народів світлом віри Христо­вої просвітилося.

 

Радуйся, бо від твоєї крові Господь святого рівно­апостольного князя Володимира дарував нам; ра­дуйся, бо образом твого життя святий князь Воло­димир був натхнений прийняти християнську віру.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 7

 

Бажаючи визволити сина твого Святослава від вічної загибелі, старанно умовляла його за­лишити шанування ідолів і вірувати в істинно­го Бога. Але він не послухав материнського на­поумлення і не захотів поміняти своє нечестя на благочестя. Тому як невірний відлучився від життя вічного і не сподобився з тобою у Небес­ному Царстві співати: алилуя.

 

Ікос 7

 

Нове знамення благовоління Свого явив тобі Господь, коли як образ Пресвятої Тройці три світлі промені з Неба засяяли на місці в діброві, їх же не тільки одна ти бачила, але і всі люди, що там були, і разом з тобою прославили Три­єдиного Бога. Ми ж, знаючи, що збулось передба­чення твоє про побудову на місці цьому храму Живоначальної Тройці й міста, ублажаємо тебе:

 

Радуйся, велика Божа угоднице, що дару про­роцтва сподобилася; радуйся, Трисяйного Небес­ного Світла споглядачко.

 

Радуйся, всеблагої волі Божої про просвіщення народу землі Руської, після апостола Андрія, перша виконавиця; радуйся, міста Пскова по­чаткова засновнице.

 

Радуйся, всієї землі Руської заступнице і по­кровителько; радуйся, бо волею Божою Київсь­ка Русь від моря до моря поширилася.

 

Радуйся, бо в храмах твоїх Безкровну Жертву за людей Богу приносять і хвалу святій Тройці співають; радуйся, бо жителі міст Києва і Пско­ва особливо тебе шанують і ублажають.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 8

 

Подорожування в земному житті закінчуючи, тепло Господа молила ти, Ольго блаженна, щоб не залишив він землю Руську після кончини твоєї в пітьмі незнання перебувати, але щоб поклав Він у серця русинам навернення до Бога і щоб співали Йому: алилуя.

 

Ікос 8

 

Будучи вся огорнута Благодаттю Божествен­ною, ти, достохвальна Ольго, духовними очима бачила просвіщення всього народу твого, проро­чо прорекла, що багато великих угодників Бо­жих, як зірок світлих, на землі Руській засяють, що і збулося волею і благодаттю всемогутнього Бога. Тому достойно оспівуємо тебе так:

 

Радуйся, духовна наша мати, бо ти випросила у Бога просвіщення прадідам нашим; радуйся, бо всеблагий Господь, бачачи доброту душі твоєї, всіх людей землі Руської полюбив.

 

Радуйся, бо тебе знайшов Христос достойним сосудом, через який зволив виливати Благодать Свою на землю Руську; радуйся, бо ти прозорли­во передбачила велич і славу держави твоєї.

 

Радуйся, бо згідно з пророцтвом твоїм багато святих з роду нашого засяяло; радуйся, дому Живоначальної Тройці засновнице.

 

Радуйся, бо молитвами твоїми в скорботах і напастях за нас заступаєшся; радуйся, бо в тяж­ких обставинах Україну нашу від ворогів охоро­няєш і визволяєш.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 9

 

Усяких чеснот будучи наповненою, Ольго бла­женна, з молитвою на вустах віддала дух твій у руки Бога, Який оселив тебе в Небесній оселі й першу з русинів приєднав до собору рівноапос­тольних угодників Своїх. Тому виблагай і для нас у Господа мирну християнську кончину, щоб, віддавши душі наші в руки Христа Бога нашого, співали Йому хвалебну пісню: алилуя.

 

Ікос 9

 

Мудреці красномовні не можуть достойно оспі­вати тебе, богомудра Ольго: як ти, ніким від лю­дей не навчена і не наставлена, пізнала марно­ту ідолопоклонства, правдивої ж віри шукала і, як рівноапостольна Єлена, знайшла безцінний бісер — Христа, і, славу лиця Його на Небі нині споглядаючи, насолоджуєшся ти. Не забудь і нас, що благами цього світу затьмарились, а про вічні блага не дбаємо, щоб за твоєю молитвою знайш­ли вірну дорогу і радісно взивали до тебе:

 

Радуйся, бо ти добрими твоїми ділами і світлим розумом і бажанням серця приготувала себе як оселю для Божественної благодаті; радуйся, бо, не побачивши ніяких знамень або чудес, ти у Христа увірувала.

 

Радуйся, бо Дух Святий просвітив тебе пізнан­ням Царя Христа — Сина Божого; радуйся, бо ти повну покору волі Божій виявила і голосу Благо­даті Святого Духа, що покликав тебе, підкорилася.

 

Радуйся, бо в одинадцятій годині в саду Господ­ньому стала до праці і винагороду з першими одержала; радуйся, бо умудрив тебе Господь — царську честь, багатство і славу в тобі поєднав з християнським смиренням.

 

Радуйся, бо ти цим ясно показала, що почесті й блага землі для боголюбивої душі не є пере­шкодою до досягнення благ Небесних; радуйся, бо силою віри і чистотою богоугодного життя твого ти дар пророцтва від Бога прийняла.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 10

 

Дорогу спасіння русинам влаштовуючи і перед­смертне бажання твоє виконуючи, всеблагий Гос­подь виростив у твоєму онукові Володимирі насі­яне тобою насіння віри і через нього всю Київську Русь просвітив святим Хрещенням. Тому прослав­ляємо тебе, блаженна Ольго, бо ти — початок просвіщення нашого світлом святої віри, і ми звору­шено співаємо Христу Спасителю нашому: алилуя.

 

Ікос 10

 

Прийнявши святе Хрещення, онук твій Воло­димир потурбувався вийняти із землі нетлінні, наповнені неземними пахощами, мощі твої, і зі святителем Леонтієм і з великою кількістю на­роду поклали їх у храмі Пресвятої Богородиці. Відтоді почали зцілятися від них усі хворі, що приходили з вірою. Тому оспівуємо тебе так:

 

Радуйся, бо Благодать Святого Духа, що в тобі оселилася, в твоїх мощах стала цілющим дже­релом від усяких хвороб; радуйся, бо маловірним бачити їх не дозволяла.

 

Радуйся, бо явленням мощей твоїх юну Церк­ву Русі Київської звеселяла; радуйся, бо прослав­ленням їх онука твого Володимира вельми об­радувала.

 

Радуйся, бо і до сьогодні побожний народ Русі славною пам'яттю про тебе втішається; радуйся, бо за твоїм перед Богом піклуванням вірні руси­ни багатьох благ від Господа сподобляються.

 

Радуйся, бо молитвами твоїми просвіщення Київської Русі у Бога виблагала; радуйся, бо ба­гатьом великим подвижникам і святим явити­ся на Русі Київській прорекла ти.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 11

 

Піснеспіви зворушливі приносимо тобі, угод­нице Божа, і смиренно тебе благаємо: моли за нас Єдиного Чоловіколюбця Бога, щоб не відвер­нув Лиця Свого від нас недостойних, що повсяк­час согрішаємо і прогнівляємо Благість Його. Нехай, як люблячий батько, покарає нас Гос­подь тут, але там, у майбутньому віці, нехай спасе і помилує як праведний Суддя і Спаситель, щоб таким чином визволитися нам від вічних мук і сподобитися з тобою в райських оселях співати Йому: алилуя.

 

Ікос 11

 

Трисяйним світлом осяювана, зі всіма святи­ми блаженствуєш ти нині на Небесах, біля престолу Царя царюючих, Ольго всеблаженна, і звідти, як світосяйне світило, просвіщаєш усю Україну, розганяючи морок омани і показуючи путь до істинного пізнання і Небесного блажен­ства. Тому, прославляючи тебе, промовляємо:

 

Радуйся, дороговказе, бо ти вірну путь нам до вічного спасіння вказуєш; радуйся, сильна по­мічнице і укрілителько проповідників православ­ної віри.

 

Радуйся, повсякчасна покровителько добрих наставників, що старанно трудяться на користь християнам; радуйся, бо ти заколоти і сварки приборкуєш.

 

Радуйся, всіх покривджених і несправедливо гна­них заступнице; радуйся, засмучених скора утіхо.

 

Радуйся, хворих милостива цілителько; радуй­ся, бо від Бога народові нашому допомогу мо­литвами твоїми посилаєш.

 

Радуйся, всієї землі Руської піклувальнице і захиснице.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 12

 

Благодать Пресвятого Духа випроси нам, на­ставнице наша, від Всещедрого Бога і Спаса на­шого, що напоумлює і зміцнює нас у ділі спасін­ня, щоб не безплідним було в нас посіяне тобою насіння святої віри, але нехай проросте і плід принесе, яким би могли живити душі наші в майбутньому вічному житті, де всі святі співа­ють Богові: алилуя.

 

Ікос 12

Оспівуючи незчисленні й преславні благодіян­ня твої, блаженна Ольго, явлені Київській Русі, коли Господь просвічував її світлом Христової віри, подяку приносимо тобі й з любов'ю взиваємо:

 

Радуйся, Русі Київської незламна огороже, по­крове і захисте; радуйся, бо дівам руським ти образ непорочного життя вказала.

 

Радуйся, законного співжиття і матерям доб­рого виховання дітей наставнице; радуйся, для вдовиць прикладе спасіння.

 

Радуйся, бо ти на Небі долі проповідників віри Христової співучасниця; радуйся, наполеглива за спасіння наше благальнице.

 

Радуйся, в годину смерті нашої за нас до Бога молитовнице; радуйся, бо в час кончини нашої допомогу і втіху нам подаєш.

 

Радуйся, свята рівноапостольна княгине Ольго, богомудра.

 

Кондак 13

 

О свята рівноапостольна велика княгине Ольго, прийми милостиво подяку цю і похвалу від усіх нас за все, що через тебе подав Господь отцям та праотцям нашим і всій землі Руській. Моли Всеблагого Бога примножити милість Свою на нас і на роди родів наших, щоб зміцнити нас в істин­ній вірі й благочесті, охоронити від напастей, лиха та зла, щоб сподобилися ми з тобою, як діти з матір'ю, навіки співати Богові: алилуя.

 

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

 

Молитва до святої рівноапостольної княгині Ольги

 

О свята рівноапостольна княгине Ольго, першоугоднице руська, тепла за нас перед Богом заступнице і молитовнице. До тебе вдаємося з вірою і з любов'ю благаємо: будь нам у всьому доброму помічницею і сподвижницею. Як ти за життя намагалася просвітити праотців наших світлом святої віри і навчити їх творити волю Господню, так і нині, перебуваючи в Небесних оселях, богоприємними твоїми молитвами допо­магай нам у просвіщенні розуму і серця нашого світлом Христового Євангелія, щоб ми вдоско­налювалися у вірі, благочесті й любові Христо­вій. Тих, що у скорботах і убогості, утіш; тим, що у бідності, подай руку допомоги; покривджених і тих, хто терпить напади, захисти, а засліпле­них єресями, відпалих від істинної віри напоум. Виблагай для нас у Всещедрого Бога всілякі блага, потрібні для життя земного і вічного, щоб ми, богоугодно проживши, сподобилися стати спадкоємцями в Царстві Христа Бога нашого, Якому з Отцем і Святим Духом належить всяка слава, честь і поклоніння навіки-віків. Амінь.

Автор: admin
Дата створення: 2012-07-11
Рубрика: Акафісти
Перегляди: 2832
Перейти до початку сторінкиПерейти на головну сторінку
Пошук

Вхід
Вхід [Login]

Пароль [Password]


Наш банер

Наші друзі

bogoslov.cv.ua

cerkva.te.uaКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняcerkva-snt.at.ua

Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ


Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Храм Усіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство

Газета ГаличинаКНИГАРНЯ 'Є' - книжковий інтернет-магазин

Молитва иконе Спасу Вседержителю (часовня)

Град Лева - офіційний веб-сайт Львівсько-Сокальської єпархіїІвано-Франківська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату

| Головна || Надвірнянський Деканат || Молитвослов || Правлячий архиєрей || Собор Святого Володимира || Бібліотека || Церковний календар || Дошка оголошень || Шлях до Христа || Шлюбні оповіді || Розпис Собору || Контакти || ФОТО || Притчі || Архів || Закон України Про свободу совісті та релігійні організації || Законодавство України || Цікаві Сайти || Статті || Християнські фільми || Архиєрей на спокої |