Меню
Головна
Надвірнянський Деканат
Молитвослов
Правлячий архиєрей
Собор Святого Володимира
Бібліотека
Церковний календар
Дошка оголошень
Шлях до Христа
Шлюбні оповіді
Розпис Собору
Контакти
ФОТО
Притчі
Архів
Закон України Про свободу совісті та релігійні організації
Законодавство України
Цікаві Сайти
Статті
Християнські фільми
Архиєрей на спокої

Підрозділи
Акафіст Великомучениці Варварі
Акафіст Пресвятій Богородиці Манявській
Акафіст Пророкам
Акафісти Безтілесним Небесним Силам
Акафісти Благовірним Князям і Княгиням
Акафісти Блаженним
Акафісти Великомченикам
Акафісти Праведним Угодникам Божим
Акафісти Преподобним
Акафісти Пресвятій Богородиці
Акафісти Святим Апостолам
Акафісти Святим Мученикам
Акафісти святим рівноапостольним угодникам Божим
Акафісти Святителям
Акафісти Священномученикам
Акафісти Спасителю
Акафісти Страстотерпцям
Акафісти Триєдиному Богові

Акафіст святому праведному Гетьману Петру Сагайдачному, Подвижнику Православної віри та Українського благочестя

sagajdachnyj_400

Кондак 1

Вибраний Господом Богом праведнику і ревнителю віри, гетьмане Петре Святий! Ти все своє побожне життя прагнув святості і Царства Небесного. І здобувши Його праведним життям, старанністю, з великою побожністю святкував Церковні Свята, шанував Спасителя нашого, Божественну Матір Його та всіх Святих Небесних. Тож і осягнув святковість вічну у Царстві Бога нашого. Звертаємось до Тебе, праведнику у Господі, нащадки охрещені з Землі Української, краю Твого, в якому Ти на світ прийшов, де зростав і мужнів, пізнавав науки спасенні, осягнув святість для себе і через це – для нас, послідовників Твоїх, що з любов’ю співають Тобі:

Радуйтеся, праведнику у Господі Петре, оборонцю віри православної і народу!

Ікос 1

Ангелами окрилений, від перших днів свідомості людської полюбив ти Господа нашого Ісуса Христа, Бога втіленого, розіп’ятого і воскреслого Переможця смерті. Для тебе Спаситель наш став найпершим джерелом побожності, святості життя та прагненням Царства Небесного. Увесь земний вік ти звіряв за Ісусом Христом кожний крок життя свого, через це сприйняв спасіння Його. Праведнику, гетьмане Петре, навчи любові і відданості Господові і нас, що співають тобі:

Радуйся, Різдвом і Преображенням Христа-Життєдавця;

Радуйся, Великоднем і Вознесінням на Небо Господа Слави;

Радуйся, словами Господа: «Я з вами по всі дні і до кінця віку!»;

Радуйся, Зішестям на землю Духа Святого, через заслуги Христового Подвигу;

Радуйся, солодкою Обітницею Христовою про Друге Його Пришестя;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 2

Споглядаючи велику любов твою, подвижнику Петре Сагайдачний, до Матінки Божої, Діви Марії, зігріваємось духовно, серед холоду і байдужості зухвалого сьогодення. Ти з раннього дитинства закарбував у щирому серці своєму образ Цариці Небесної з Немовлям Христом на руках. Завжди любив, надіявся і ввірив Святій Богоматеринський Покрові у своєму подвижницькому житті, завжди в побожності співаючи Богові: Алилуя!

Ікос 2

Розумом своїм до Небожителів стати подібними бажаючи, та названий іменем Первоверховного Апостола Петра, як з джерела благодаті і спасенної вдачі ти, гетьмане Петре, сприйняв спрагло святі приклади апостольського життя і подвижництва. Посланці Христові Апостоли стали для тебе взірцями відданості Господові і Небесному Царству Його. Навчи і нас праведнику Петре, гідно вшановувати Апостолів Христових і співати тобі:

Радуйся Блаженством, пережитим Апостолами, яке переживаєш і ти на Небі;

Радуйся, Спадкоємцю Дару земних святкувань та Небесних Торжеств;

Радуйся Небесним усвідомлення власного посланництва;

Радуйся, бо з дитинства спасіння душі своєї полюбив ти;

Радуйся, Благодаттю Божою, що спочила на Тобі, збагатився ти;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 3

Силою Небесною та відвагою послідовників Христових збагачував ти велике християнське серце своє та вічну сумлінну душу. Дивовижна жертовність та мученицькі смерті Апостолів і Мужів Апостольських взорували тобі тоді, коли поставав ти перед смертельними небезпеками та перед найвищою відповідальністю свого подиву гідного життя. Вони повчали та надихали тебе і ти, сприйнявши Небесну науку їх, завжди співав Богові: Алилуя!

Ікос 3

Маючи високе усвідомлення необхідності знання Святого Передання Церкви Православної, ти з юності та впродовж земного життя звертався до мудрості і подвигів Святих Отців Церкви і подвижників побожності та благочестя. Тому, наче сяйво діаманта, випромінювало життя твоє їх спасительну побожність та святу праведність. Отож, наслідуючи їх святе життя і побожні вчинки, завжди Богові співав ти:

Радуйся, Дар благовістя апостольського, у житті земному сприйнявши;

Радуйся, бо Світло Торжества Небесного з дитинства осяяло тебе;

Радуйся, ревність святу вітцівську поріднив ти;

Радуйся, подвижництво та відповідальність давню здобув ти;

Радуйся, до смерті самої гідність святу і побожність велику утримував ти;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 4

Бурею, на перемогу ворожнечі диявольської, стала ревність твоя, побожно сприйнята із джерел святості і спасіння, від богоносного життя Святих Отців і подвижників благочестя в часах Золотої доби християнської історії. Вражений силою їх ревності та побожності. Жертовністю і відданістю їх віри. Наслідуючи святу праведність їх, завжди взивав до Бога: Алилуя!

Ікос 4

Коли почув ти, Петре праведний, гетьмане наш, і усвідомив спасительність подвигу Святого Рівноапостольного царя Костянтина Великого, образ його спонукав побожне серце твоє здобути гетьманство Війська запорозького і стати очільником рідної Української Землі та побожного народу її. Все своє життя ти подумки бачив Хресне Знамено на Небі і напис вогняний:

«Цим переможеш!» , довіряючи йому – звитяжив і перемагав. Тому тобі як українському царю і переможцю співаємо:

Радуйся, бо Хрест сприйняв в долі як Райське «Дерево Життя»;

Радуйся, Хрестом захист здійснював на всіх шляхах земних, як цар Костянтин;

Радуйся, Хрест життєвий ніс ти з радістю, без нарікань;

Радуйся, Хрестом втішався ти у хвилини найважчих випробовувань;

Радуйся Хрестом Господнім, що став твоєю життєвою Перемогою;

Радуйся, праведнику у Господі Петре , оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 5

Боготічною рікою благодаті та заступництва Божого стали для тебе всі побожні царі і королі, ієрархи і патріархи, усі величні учасники побожного життя земного, наслідники життя вічного у Царстві Небесному. їх подвиги і молитви, їх ревність і відданість навчили тебе, піднесли до вершин гідності і благочестя і зумовили не змовкаючи співати все життя твоє пісню спасительну: Алилуя!

Ікос 5

Коли душею та розумом заглиблюємось у велич твоєї військової завзятості і вдачі, виразно спостерігаємо в тобі риси непереможного воїна, заступника і помічника роду християнського Побідоносця Юрія. Так саме, як у ньому, великому і святому, творець ангелів і всього створеного Сотворитель явив Церкві Своїй поборника і ревнителя, так і тебе, гетьмане Петре Сагайдачний, дав землі Українській і побожному народу її – непереможного, побідоносного воєводу, гетьмана і заступника Українського і всього люду християнського, який з вдячністю співає тобі:

Радуйся усвідомленням необхідності подвижництва в Україні;

Радуйся радістю, що виконав обітниці свої, дані Богові;

Радуйся Радістю Церкви Земної, яка щасливиться подвигом твого життя;

Радуйся Радістю Церкви Небесної, яка ликує, в ревності вихваляючи Бога;

Радуйся Радістю Ангелів, що святкують з праведними на Небесах;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 6

Пророків сповіщення здійснилося у житті земному і у подвигах твоїх, ревнителю віри, правди і благочестя, Петре побожний. Не стали б звершеними твої подвиги земні та успіхи життєві, якби не існувало молитви твоєї, щоденної І постійної, яка споріднила тебе зі світом Небесним, а для земних увіковічнила праведний і подвижницький образ твій гетьмана-християнина, що перед престолом Господнім безнастанно співає: Алилуя.

Ікос 6

Засяяло світло доброти Твоєї, Господи, відблиском слави Небесної на праведниках Твоїх. Звертаючись з молитвою і прославою до Святого воїна-великомученика Димитрія Солунського, мироточивого, ти, Петре побожний, сміливо сприймав Небесне благословення його. Як у давнину мученик Нестор, виступаючи на двобій супроти язичника Лія та піднесений благодатною силою того благословення, сміливо перемагав ворогів віри та правди. Силу того благословення уділи і для нас, воїне Христовий і подвижнику народу, щоб ми завжди в побожності співали тобі:

Радуйся силою благословіть Небесних, Святих спадкоємцю;

Радуйся, уподібнений воїнам християнським у подвигах;

Радуйся, люблячи Бога Небесного їх любов’ю;

Радуйся вірністю Богові, сприйнятою від їх віри;

Радуйся надією безнастанною, яку ніколи не втрачав;

Радуйся, Несторе український, що силою Димитрієвою диявола переміг;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 7

Бажаючи успадкувати всенародно Христове спасіння, ти великий і праведний Петре Сагайдачний, повсякчасно звертав погляд свій на воїнство християнське в історії Церкви Святої. Наступним джерелом тобі, спраглому святості життя, стала постать святого мученика і подвижники Церкви Іоана-воїна, що жив завжди у святості і чистоті. Будучи військовим, присвятив життя своє Церкві і вірі святій та всім християнам, що оточували його. Наслідуючи святість Іоана-воїна, став ти сподвижником його благочестя в Україні. За це молитовно і радісно звертаємось до тебе, і Богові нашому взиваємо: Алилуя!

Ікос 7

Дивовижним у святих на землі є Ти, Господи. Глибиною мудрості і людинолюбства збудував Ти Церкву Свою земну. Тому що кожне наступне покоління християн, почерпуючи з джерел святості та досвіду минулих поколінь Христом спасенного людства, дбайливо надбудовує побожність, віру, надію і любов на їх досвіді і багатстві духовному. Тож навчи, Петре святий, життя праведне збудувати на камені віри церковної усіх володарів, воїнів, військових людей, що у земному житті були і залишаються у вічності скарбницею дарів Бога Духа Святого. Радіючи з того, молитовно промовляємо до тебе:

Радуйся дивовижністю у Святих земних, насліднику святості;

Радуйся, Правдолюбцю, що завжди закликає нас до розкаяння;

Радуйся Світлом, що від Світла Христа Бога нам на просвітлення;

Радуйся Святістю святих, що в молитвах завжди вислуховують тебе;

Радуйся Радістю всіх, що осягнули святість Небесну з Землі Української;

 Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 8

Страшно впасти до рук Твоїх, Бога живого. З особливою пильністю ти, Петре Святий, наслідував великих подвижників віри і благочестя князів Київських Аскольда і Діра. Так, як і вони першими просвітили Землю нашу Українську, Богом обраний народ її світлом Христової правди і спасенної надії, так само і ти увесь земний вік свій жадав просвіти і праведності краю Українському і люду його, що друге тисячоліття у християнстві взиває Богові: Алилуя!

Ікос 8

Увесь став бажанням, увесь втіхою та блаженством твоїм Господь наш, Ісус Христос. Це любов до Бога та ревність християнська успадковані були від святого Рівноапостольного князя Київського Володимира Великого та побожного і благочестивого сина його князя Ярослава Мудрого. Подібно до них жадав ти, гетьмане землі нашої Петре, долі християнської та Небесного усвідомлення вічності у Царстві Небесному. Через те, наслідуючи богоносних князів наших Київських святих Володимира та Ярослава, ти життя своє земне поклав на жертовник Господа слави та українського люду хрещеного, що невпинно співає тобі:

Радуйтеся, освітлений «Прекрасним сонечком» святим Володимиром та мудрістю сина його Ярослава;

Радуйся, славний переможцю ворогів і земель Українських збирачу;

Радуйся, воїне мужній та гідний, що страх на ворогів наганяв;

Радуйся, освічений Правдою христовою і мудрістю життєвою на землі;

Радуйся, мрією всенародною про успадковане Царство на Небі;

Радуйся, Святих Храмів зодчий та братських шкіл в Україні засновнику;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 9

Усі Небесні Ангельські воїнства служать справі спасіння роду людського. Якими мудрими та почесними були предки наші, коли бажали Землю Українську зробити краєм Ангельським та, як Єрусалиму земному в давнину, припровадити та представити опікунами і оборонцями Києва та України святі Небесні сили безтілесні на чолі з Архистратигом Божим Михаїлом. Цим святим усвідомленням ти, подвижнику Петре, жив усе своє життя, разом з ангелами обороняючи та захищаючи землю свою та пісню Небесну: Алилуя!

Ікос 9

Усі Небесні Ангельські воїнства разом з Архистратигом Михаїлом, Небесним покровителем Києва та всієї України, прийняли в ангельську опіку край Український і всю людність його. Відчуваючи її, всі богообрані разом з тобою, гетьмане Петре, приймали від Неба вдачу Небесну. Тому в долі твоїй земній стільки було ангельської ревності та наснаги. Ти немов ангел земний і людина Небесна оберігав Україну, народ її та спроваджував до Царства Божого. За ангельську відданість Богові та вдачу і ми вдячно співаємо тобі:

Радуйся, Небожителю, родом з України, населяючи громаду Христову, Небесну;

Радуйся, Радості Благовіщення даруючи людям земним;

Радуйся, Оборонцю української правди, гідності та благочестя;

Радуйся, Охоронцю Правди Небесної в Україні перед єресями;

Радуйся, почесний Сповіднику Спасаючого нас Христа Бога нашого;

Радуйся, праведнику у Господі Петре Сагайдачний, оборонцю віри православної і народу!

Кондак 10

Спасти бажаючи людину, подорожуючу дорогами земними до Неба, особливо шанував ти священство православне: єпископів, Архиєпископів, митрополитів. Великі ієрархи Київські Михаїл, Іларіон, Климент, Кирило та багато інших стали твоїми натхненниками життя земного. За їх молитов і заступництва Господь наш умудрив і тебе, святий праведнику гетьмане Петре, щоб врятувати Церкву Православну в Україні та переконати й умовити патріарха Єрусалимського Феофана з супроводжуючими його ієрархами. Тож вони висвятили єпископів для Землі Української та Києва, щоби не зникла у краї нашому пісня Небесна: Алилуя!

Ікос 10

Царства Небесного бажаючи кожному мешканцю землі, ти з великою повагою цінував чернече життя у світі Божому, а особливо в Україні. Преподобні Києво-Печерські Антоній і Феодосій, через часте молитовне звертання твоє до них, покривали тебе покровом захисту та опіки в житті твоєму, спрямовуючи його до неба. Всі Преподобні Печерські, та все чернецтво Києво-Руське стали для тебе джерелом святості та спасенного натхнення. Через це побожне чернецтво Землі Української, прославляючи Бога Небесного, співає тобі:

Радуйся, звеличуючи Христа разом з чернечим звеличенням Його в Україні;

Радуйся радістю монахів Печерських, Христовою смертю викуплених;

Радуйся вірою чернечою з землі нашої на всі часи;

Радуйся, Мешканцю вічних осель Бога Живого;

Радуйся, Учаснику хорів Небесних вибранців Божих, святих;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 11

Спів людський не може стати задовільним для Тебе, Спасителю наш Божественний. Все Військо Запорозьке у всі часи любило над усе Господа нашого Ісуса Христа та Божественну Матір Його. Від витоків своїх козаки оберігали віру святу та землю рідню свою, маючи гаслом життя свого: «За віру Православну і за Україну!». Молитвами і постом, ревністю та подвигами вірності завжди прихиляли Небо до рідного краю. Все найкраще і найпобожніше сприйняв ти від гетьманів-попередників та від лицарів вірних Січі Запорозької. Тому і життя твоє праведне і святе, сповнене козацької вдачі і відданості Богові полум’яніло жертовною свічею, завжди взиваючи: Алилуя!

Ікос 11

Світла Подавцю і віків Творцю, Господи, з любові Своїй до народу Твого, спасенного Тобою, Христе, та поверненого до Небесних осель Царства Божого, Ти наповнював вибранців Своїх спрагою знань Небесної Істини і просвіти земної. Ці почуття святі сповнювали гетьманське серце і душу праведного Петра Сагайдачного. Прийнявши у спадок вдачу і наснагу всіх просвітителів і вчителів віри, правди і благочестя, в Землі Українській з’явлених, ти сам здобув повноту знань та всім єством бажав, щоб освіченими були земляки твої, українці. Тож Богом вибраному воєводі, освіченому просвітянину краю нашого від вдячного серця проголошуємо:

Радуйся, Просвітнику, що день відродження духовного нам сповістив;

Радуйся, знаннями Небесними усіх нас збагатив ти;

Радуйся, досвідом духовним не перестаєш нас втішати;

Радуйся, чеснотами сповнений не перестаєш нас дивувати;

Радуйся, учительства українського щиросте і наснаго;

Радуйся, шкіл та тих, що навчаються в них, натхненнику і допомого;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 12

Благодать, дану тобі від Бога, знаємо, святкуючи пам’ять твою, святий праведнику і подвижнику благочестя гетьмане Петре, особливо дякуємо тобі за ревність у поширені братського руху в Землі Українській. Наче передчуваючи розбрат та непримиренність поміж українцями, ти все чинив для того, щоб у братській спільноті будувати земне добро та множити серед людей спасительну вдачу. З усім Військом Запорозьким ти вступив до Київського Богоявленського Братства, допомагаючи Львівському, Луцькому, Віленському та іншим братським спільнотам землі нашої з братською вірою, надією і любов’ю будувати земне життя і спасенну вічність, завжди співаючи в братській щирості земній пісню Небесну: Алилуя!

Ікос 12

Оспівуючи життя твоє, сповнене віри, відданості і благочестя земного, збагачуємось твердою надією на те, що ти сильними молитвами гетьманської праведної душі і добротою серця свого, а також добрим прикладом для наслідування допоможеш землі своїй і улюбленому народові своєму випросити в Господа Бога у всі часи керівництво для Землі Української богобоязне та українолюбне. Надією сповниш серця тих, що впадають у відчай, а зловмисників і недоброзичливців сповниш страхом Божим та відповідальністю, щоби не зникала гетьманська вдача твоя у свідомості українській та завжди лунала козацька молитва твоєї душі, якою пишаємось, і з вдячністю Богові за це взиваємо Тобі:

Радуйся, молитвенику за православну Церкву і народ;

Радуйся, захиснику праведності та благочестя;

Радуйся, на всі часи гетьмане та оборонцю України;

Радуйся, бо взірцем повсякчасним для керівництва в Землі нашій ти є;

Радуйся, Церкви Земної вірний послідовнику;

Радуйся, Церкви Небесної співмешканцю вічний;

Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри православної і народу!

Кондак 13

О побожний подвижнику праведний, відданий Богові та рідному народу гетьмане Землі Української Петре Сагайдачний! Ти у Небесних Оселях поселений, щоби Богові нашому довіку служити. Від твого народження та покликання на стезю праведності і подвижництва став ти заступником нашим: раніше – земним, а сьогодні – Небесним. Не залишай нас серед спокус та поневірянь духа злоби підНебесної. Вимоли у Бога побожності та спасенної вдачі керівникам краю нашого та всьому побожному українському народу. Щоб разом з тобою ми завжди співали Богові нашому: Алилуя!

 

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

sagajdachnyj_400_01

 

Молитва побожному святому праведнику Божому подвижнику віри, гетьману Петру Сагайдачному.

О святий славний і праведний гетьмане України, Петре Сагайдачний, великий полководцю під час земного життя та громадянине Небесний у Царстві Божому. Ти покликаний Господом Богом у важкі часи, коли під загрозою знищення були Церква Свята Православна і народ наш український, щоб стати оборонцем і захисником віри та побожності. Ти з честю козацькою виконав це Небесне призначення. Спасаючи Церкву Православну, усім подвигом свого величного життя започатковуючи духовне відродження Києва і України на тривалі часи, на всю майбутню історію краю нашого став світлим і досконалим взірцем керівникам і очільникам Української Землі, також просвітянам, вчителям, а найбільше – для всього побожного народу нашого.

 Сьогодні знову край наш в небезпеці. Важкі загрози так само зависли над Церквою Православною і Вірою-спасителькою. Народ розділюється, а вороги гуртуються, прирікаючи нас на рабство і безслав’я. Ти ж бо, що мав на землі десять талантів від Господа Бога, і сьогодні своєю святою душею, живою і вірною Богові, постаєш перед Небесним Його Престолом в молитвах і щирості, милостиво вислухай моління наші і не залишай нас, що молимось тобі. Умоли, праведнику Петре, Царя Неба і землі, Господа Бога нашого та Його Божественну Матір, Діву Марію, Святого Архистратига Михаїла і всіх святих. Хай утвердить святу Православну віру у Вітчизні нашій та у всьому світі. Святі вітцівські передання та устави непохитними навіки нехай збереже, у духовному відродженні, даному Богом тобі, відроди мир, добро і велич віри, надії, любові в Україні та по всій Русі. За молитвами твоїми Премилосердний Господь нехай знищить невірство, єресі та роз’єднання силою Духа Святого і всіх об’єднає довкола скарбу нашого земного – Церкви Православної і України Святої, Богом береженої в ім’я Отця, Сина і Духа Святого на віки вічні. Амінь.

 Тропар (гл. 4)

 Першоверховного апостола ім’я ти носити сподобився і його подвиг у земному житті наслідував. Про земну Вітчизну свою не переставай молитися. Для України і Святої Православної Церкви її будь могутнім заступником. Взірцем побожним стань керівникам України на всі часи, дітям, юнацтву та молоді землі нашої допомагай у житті земному та в отримані вічності у Царстві Божому. Україну нашу непереможною силою твоїх молитов від усякого лиха збережи, щоб ми з радісним серцем до тебе взивали, спасай нас молитвами твоїми, праведнику, подвижнику і гетьмане Петре!

Кондак (гл. 2)

 На землі ти з’явився біля джерел праведності і побожності. Ревність і відданість Богові і Україні здобув у Самборі, Острозі та Києві. Розцвів у мужності та православному подвижництві у серці Війська Запорозького, де став захисником і оборонцем Православної Церкви і Вітчизни. Сьогодні на Небі, перед Престолом Бога живого, молитвою і праведністю оберігаєш нас. Таїнством твого подвижницького життя зворушені, взиваємо до тебе: Радуйся, праведнику у Господі Петре, оборонцю в Україні віри Православної і народу!

Творіння Преосвященнійшого Іоана (Швеця).

Автор: admin
Дата створення: 2012-08-22
Рубрика: Акафісти
Перегляди: 2035
Перейти до початку сторінкиПерейти на головну сторінку
Пошук

Вхід
Вхід [Login]

Пароль [Password]


Наш банер

Наші друзі

bogoslov.cv.ua

cerkva.te.uaКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняcerkva-snt.at.ua

Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ


Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Храм Усіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство

Газета ГаличинаКНИГАРНЯ 'Є' - книжковий інтернет-магазин

Молитва иконе Спасу Вседержителю (часовня)

Град Лева - офіційний веб-сайт Львівсько-Сокальської єпархіїІвано-Франківська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату

| Головна || Надвірнянський Деканат || Молитвослов || Правлячий архиєрей || Собор Святого Володимира || Бібліотека || Церковний календар || Дошка оголошень || Шлях до Христа || Шлюбні оповіді || Розпис Собору || Контакти || ФОТО || Притчі || Архів || Закон України Про свободу совісті та релігійні організації || Законодавство України || Цікаві Сайти || Статті || Християнські фільми || Архиєрей на спокої |