У четвер, 6 січня 2011 року, Православна Церква вшановує Навечір'я Різдва Христового (Різдвяний свят-вечір). Преподобномучениці Євгенiї i з нею мучеників Прота, Якинфа та Клавдiї (бл. 262). Преподобного Миколая, ченця (ІХ).
На початку відправи Часів Навечір'я Різдва Христового до собору Святого Володимира Великого завітали Надвірнянські Пластуни, які довершили урочистість передачі Вифлиємського Вогню. Це традиційна міжнародна духовна акція, що полягає в поширенні по світу символічного Вогню Миру, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Нагадаємо, що передріздвяну традицію - розповсюдження Вифлиємського Вогоню Миру - започаткувала австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінца у 1986 році. Спочатку ця акція була задумана з метою підтримки дітей-інвалідів та дорослих, що потребують нагальної допомоги та підтримки. Цю благородну справу з ініціативи Гюстава Ґрюнвальда взяли в свої руки скаути. Щороку австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлиємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлиємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України - Пласт. Вперше Вогонь в Україну потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну в пункті пропуску на українсько-польському кордоні «Рава-Руська-Гребенне». У грудні 2005 року вперше, після традиційних обмінів дарунками та фото, делегація ZHP у складі 50 осіб перетнула українсько-польський кордон та поїхала до Львова, щоб разом з пластунами запалити Вифлиємський Вогнем лампадку у Соборі Святого Юра. На відзначення 20-ї річниці із часу заснування акції, група з 16 пластунів та представників Громадської організації К-2 24 грудня 2006 року разом з Вифлиємським Вогнем Миру піднялися на найвищу вершину України гору - Говерлу. Пластуни передають Вифлеємський Вогонь Миру у всі свої осередки, таким чином він потрапляє щороку більш, ніж у 20 областей України - від Закарпатської до Донецької. Далі митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський відслужив Часи Навечір'я та Божественну Літургію. Божественну Літургію святителя Василія Великого о 11:00 годині ранку супроводжував хор «Осанна» під орудою регента Михаїла Юркевича. На 1-му часі - Євр., 303 зач., І, 1-12. Мф., 2 зач., І, 18-25. На 3-му часі - Гал., 208 зач., ІІІ, 23-29. Лк., 5 зач., ІІ, 1-20. На 6-му часі - Євр., 304 зач., І, 10 - ІІ, 3. Мф., 3 зач., ІІ, 1-12. На 9-му часі - Євр., 306 зач., ІІ, 11-18. Мф., 4 зач., ІІ, 13-23. Літ. - Євр., 303 зач., І, 1-12. Лк., 5 зач., ІІ, 1-20. В цей день 1-й час до утрені не приєднується, а відправляються окремо часи навечір'я та зображальні. Блаженні читаються. Літургія починається вечірнею. "Блажен муж" не співається. Вхід з Євангелієм, читання восьми паримій. Після 3-ї та 6-ї відкриваються Царські врата і співаються заспіви: "З ними ж помилуй нас" і "Життєдавче, слава Тобі". Замість "Достойно" - "Про Тебе радіє...". Причасний "Хваліть Господа з небес...". Після відпусту Літургії клірики перед свічником із запаленою свічкою співають тропар і кондак свята Різдва Христового. Суворий піст. Фотолітопис Богослужіння цього святкового дня можна переглянути тут.
|