Що таке Великий піст? Багато хто сприймає цей час тільки як відмова від звичних продуктів і в результаті нічого, крім почуття голоду і роздратування, не відчувають. У кращому випадку втрату пари кілограмів. Що ж ми робимо не так?
Фільм розповість про історію та традиції Великого посту. Про те, що цілих шість тижнів потрібно у всьому себе обмежувати - у їжі і вчинках. Про шести тижнях, коли можна все змінити на краще. Згідно християнської традиції, в основі поста лежить свідоме, добровільне самообмеження, мета якого - звільнитися від усього зайвого, несправжнього, непотрібного. Але головне, потрібно розуміти: жорстких універсальних інструкцій до Великого посту немає - кожен з нас приймає рішення сам.
Наші дні до упору забиті звичайними справами. Ми спілкуємося, не розрізняючи осіб. Пропускаємо через себе мегабайти інформації, не фіксуючи деталей. Але поступово світ починає тиснути зсередини - руйнувати, заважати, турбувати. Вилазять образи, розчарування, хвороби, страхи ... Вирватися з цієї павутини проблем - велика праця. Для того щоб нам легше це було зробити, існує особливий час.
У грецькій Церкві його називають "Кайрос" - час удачі, рішень і можливостей. Це Великий піст - найтриваліший у православній традиції. Згідно з Євангелієм, першим через цей досвід, відразу після Хрещення у водах Йордану пройшов Ісус Христос.
Глядачі також дізнається, що відбувається під час Таїнства хрещення і що таке Таїнство сповіді, що таке пост за монастирським статутом і чому строгий піст має протипоказання? Чому для багатьох людей стриманість під час посту допомагає знайти нові сили і духовну цілісність. Це фільм про свободу, про спокуси і перемозі над ними, про покаяння і прощення ...
У фільм також увійшли постановочні реконструкції євангельських сюжетів: Водохреща (Богоявлення) очима Апостолів Андрія та Івана, перебування Христа в пустелі і три спокуси, покликання перших учнів в Капернаумі, а також історія митаря Закхея.
У фільмі беруть участь:
- Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило
- Протоієрей Алексій Уминський, настоятель храму св. Трійці в Хохлах
- Протоієрей Максим Козлов, настоятель Храму святої мучениці Татіани
- Володимир Легойда, голова Синодального інформаційного відділу МП РПЦ
- Єлизавета Глінка, лікар паліативної медицини, керівник фонду "Справедлива допомога"
- Емір Кустуріца, кінорежисер (Сербія)
- Люк Феррі, філософ (Франція)
- Ілля Демічев, кінорежисер
- Микола Шабуров, історик.
Виробництво: Телекомпанія "Майстерня", 2011
Автор сценарію: Марина Банділенко
Режисери-постановники: Дмитро Зінченков, Марина Дайновец, Максим Малінін