Cвідоцтво про чудове явлення в Саласпілсе (відеорепортаж)
6 листопада 2011, в день святкування ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість», Його Високопреосвященство, Високопреосвященніший Митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр звершив молебень і заупокійну літію в Саласпілському храмі «Всіх скорботних Радість». По завершенні служб в храмі було виявлено явлене Господом знамення, засвідчене усіма присутніми.
Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Ризького округу митрофорний протоієрей Яків Присяжнюк, настоятель храму на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» м.Саласпілса протоієрей Борис Бакуменко, клірик Іоанно-Предтеченського храму м. Рига ієродиякон Герман (Карташов), клірик Олександро-Невського храму м.Рига диякон Олександр Акатов.
Високопреосвященніший Владика Митрополит в день престольного свята підніс у подарунок храму образ святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця. Перед образом святителя був відслужений молебень.
Потім була відслужена заупокійна літія за покійних в роки Великої Вітчизняної війни та замучених у Саласпілському концентраційному таборі і за всіх від віку спочилих православних християн.
По завершенні літії Його Високопреосвященство звернувся до духовенства та віруючих з архіпастирським словом, в якому привітав жителів м.Саласпілса з престольним святом храму. У своїй проповіді Владика Митрополит нагадав про події, пов'язані з будівництвом цього храму, і про храм на честь вмч. Георгія Побідоносця, який поруч будується.
Завершивши проповідь Високопреосвященніший Владика в день престольного свята цього храму передав у подарунок образ свт. Миколая, перед яким відбувався молебень. Ікона святителя Миколая була тут же встановлено в кіот, що знаходиться ліворуч від центральної ікони, натомість попереднього, що мав канонічно-іконописну помилку. У момент установки нового канонічного образу святителя Миколая, в присутності Високопреосвященнішого Митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра, співслужили йому духовенства і всіх, хто знаходиться в храмі віруючих, було виявлено, що на склі кіота, де перебувала ікона святителя Миколая відобразився нерукотворний образ святителя без цієї канонічної помилки. Багато віруючих поставилися до цього надзвичайного явища, як до чуда, подібно до події, що стался рівно рік тому в цьому ж храмі з іконою Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість».