В Трірі проходять дві виставки, що ілюструють історію паломництва до Хітону Ісуса Христа, що зберігається в Кафедральному соборі.
У Домському музеї представлена спеціалізована виставка «Святе вбрання. 500 років паломництва до Тріру», що розповідає про історію походження Хітону Спасителя і масове паломництво до цієї унікальної реліквії.
За переказами, Хітон був привезений в Трір на початку IV ст. святою рівноапостольною царицею Оленою, чесна глава якої також знаходиться в Кафедральному соборі Тріра. Пізніше, щоб краще зберегти святиню, її обшили з усіх боків у вигляді тканого ковчега. У смутні часи Хітон Христовий через побоювання загибелі у пожежі або розкрадання в період безперервних воєн і міжусобиць не раз ховали у схованках. У 1196 реліквію замурували у вівтарі собору, де вона перебувала кілька століть.
Виставка «Святе вбрання. 500 років паломництва до Тріру», приурочена до відкриття 13 квітня паломництва 2012 року, яке починається з огляду подій 1512 року, коли велику святиню витягли з укриття на прохання імператора Максиміліана I.
З 1512 року реліквія була представлена для поклоніння 16 разів. В останній раз святиня виставлялася в 1996 році. У 1960-1975 роках Трірський собор зазнав капітальної реставрації, після чого Хітон стали зберігати в спеціально побудованій для нього каплиці. Нерегулярно, кілька разів у році, без попереднього оголошення або сповіщення паломників, а також, не приурочивши цю подію до якихось свят, служителі собору дозволяють віруючим увійти в капелу, де зберігається Хітон, і прикластися до кам'яного релікварію.
Друга Трірська виставка «На шляху до спасіння» є пересувною і розповідає про традиції паломництва. Вперше вона була показана в 2010 році в Мюнхені, а потім побувала у Франкфурті-на-Майні, Дрездені, Штутгарті і Саарбрюккені. Після Тріра її покажуть в Нагольді і в Гамбурзі.
Седмиця
|