
Оранська Володимирська ікона Божої Матері з'явилася в 1634 році при наступних обставинах: нижегородський вотчинник Петро Гладков плекав глибоке благоговіння до Володимирської ікони Божої Матері, яка перебувала в Московському Успенському соборі. Він попросив священика Успенського собору Кодрата, який любив займатися іконописом, за участю іншого іконописця, Григорія Чорного, зробити копію з цієї ікони і відвіз її до себе на батьківщину в село Бочеєво. Через кілька років він отримав у сні вказівку побудувати храм на честь Володимирської ікони на зазначеній йому горі. Вирушивши на пошуки, Петро в непрохідній гущавині лісу набрів на місце, над яким стояло незвичайне сяйво у вигляді сонячного стовпа. Гладков відразу ж дізнався гору, яка йому була вказана у сні. Це була Словенська гора.
Вирушивши до Москви і сповістивши про все Патріарха Йосифа, він отримав грамоту на спорудження церкви на честь Володимирської ікони Божої Матері. Поставивши на горі мармуровий хрест, Петро приступив до будівництва храму, в якому і була поміщена ікона Богоматері. Від святого образу стали відбуватися численні зцілення. Чутка про ці чудеса і зцілення дійшов до Патріарха, який наказав архімандриту Печерського монастиря упевнитися в них, що останній і виконав. Він доніс патріарху, що чудеса дійсно відбувалися біля образу Богоматері, що знаходиться в храмі, побудованому Гладковим. Патріарх доповів про це царю Михайлу Феодоровичу, який і наказав влаштувати при церкві монастир, що отримав найменування Оранського (за назвою місця знаходження ікони - Орано поле). Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці також стала іменуватися Оранською.
Багато зцілень і чудес відбувалося від Володимирської ікони Божої Матері (Оранської). Милосердна Заступниця подає допомогу і розраду всім, хто вдається до Неї з вірою і надією. Особливо багато прочан збирається в Оранський монастир на час здійснення хресних ходів з іконою Богородиці. Ці хресні ходи були встановлені в 1771 році і здійснювалися з обителі в Нижній Новгород, в Павлов і в Арзамас.
|