Меню
Головна
Надвірнянський Деканат
Молитвослов
Правлячий архиєрей
Собор Святого Володимира
Бібліотека
Церковний календар
Дошка оголошень
Шлях до Христа
Шлюбні оповіді
Розпис Собору
Контакти
ФОТО
Притчі
Архів
Закон України Про свободу совісті та релігійні організації
Законодавство України
Цікаві Сайти
Статті
Християнські фільми
Архиєрей на спокої

Підрозділи
Архів
Архиєрей на спокої
Бібліотека
Головна
Дошка оголошень
Закон України Про свободу совісті та релігійні організації
Законодавство України
Контакти
Молитвослов
Надвірнянський Деканат
Правлячий архиєрей
Притчі
Розпис Собору
Собор Святого Володимира
Статті
ФОТО
Християнські фільми
Цікаві Сайти
Церковний календар
Шлюбні оповіді
Шлях до Христа

Акафіст преподобним Антонію і Феодосію Києво-Печерським

1040108510901086108511101081_1110_10601077108610761086108911101081_400

Кондак  1

Обрані і Духа Святого сповнені, преподобні і богоносні отці наші Антонію і Феодосію Печерські, найкрасивіші Руської землі паростки, пре­дивна українського народу окрасо, бажаючи я, недостойний, похвальний звершити вам спів, смиренно благаю вас: просвітіть мій затьмаре­ний розум світлом даної вам Богом благодаті, осяйте морок невідання, зруйнуйте перешкоди і незручності, укріпіть мою неміч, нас же, всіх синів українських, по-батьківськи визволіть від усіх напастей, скорбот і хвороб, щоб від теплого серця із глибини душі ми всі разом взивали до вас:

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого жит­тя на Русі першоначальники.

Ікос 1

Бажаючи ангелоподібного життя, від своєї юності всі блага світу ви свідомо відкинули і, як сміття зневаживши, дитячими потоптали нога­ми, самих себе в дар Христу принесли і освятилися; тому таке ваше святе і благоприємне свідо­ме волевиявлення оспівуємо так:

Радуйтеся, отці богоносні, все земне, благе і прекрасне світу цього ви зневажили; радуйтеся, Христа від юності всім серцем і всією душею ви полюбили.

Радуйтеся, дім, майно і багатства батьків ви за ніщо вважали; радуйтеся, благе і солодке ярмо Христове ви взяли ще в дитинстві.

Радуйтеся, бо ви уподібнилися до благоприємного приношення праведного Авеля; радуйтеся, бо ви були подібними до боголюбивого Ноя, який у подяку після виходу з ковчега приніс жертву.

Радуйтеся, бо ви ваші тіла замість однорічних агнців і тільців принесли своєму Сотворителю; радуйтеся, бо ви вознесли душі ваші Христу Спасителю замість запашного фіміаму.

Радуйтеся, бо ви добре приготували серця ваші на постійне служіння Богу і Божій Матері і по­вністю віддали їх; радуйтеся, бо ви прекрасно і богоугодно проводили все ваше життя, подібно до Самуїла, в служінні Богу до останнього подиху.

Радуйтеся, бо уподібнюватись вашому житію ви навчили багато мужів і жон, юнаків і дів; радуйтеся, бо ви усолодили багатьом благе і легке ярмо Христове.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 2

Побачило всевидяче око Отця світів таке ваше вельми благовгодне Богу починання і душоспасительний намір, хоч і не зразу влаштував Він ваше спільне житіє, однак невдовзі так вас з'єднав, як з'єднав Павла з Петром, щоб ви не­сли одне ярмо і багатьох ввели в Небесні оселі, чому ми, дивуючись, подячно Богові, Який так влаштував, співаємо: алилуя.

Ікос 2

Всехвальний Антонію, намагаючись старан­но придбати розум богоприємний, для самого себе і для інших благокорисний, його ж вдень і вночі зі сльозами теплими ти старанно просив у Всемилостивого Бога, як пророк взиваючи: "По­кажи мені путь, якою піду". Тому Чоловіколюбний Бог послухав твою слізну молитву і вклав у твоє серце, щоб ти негайно йшов на гору Афонську; ти ж як другий Авраам вирушив у дорогу з великою старанністю, виконуючи Боже пове­ління, заради цього взиваємо до тебе так:

Радуйся, отче Антонію, ти уподібнився давньому Аврааму, за словом Божим добровільно з послухом, без печалі й смутку залишив рідню і родичів своїх; радуйся, бо ти безпечально для себе відійшов у далеку і невідому країну заради чернечого життя.

Радуйся, бо ти без смутку пройшов довгий, тяж­кий і скорботний шлях; радуйся, бо ти на тому шляху мав за супутника ангела Божого, як ко­лись Товія.

Радуйся, бо ти за твоїм бажанням і Божим благоволінням благополучно дійшов до гори Афонської; радуйся, бо ти придбав там духовні блага й душокорисні скарби.

Радуйся, бо ти там багатьох здивував своїм любомудрим житієм у пості й молитві, постійно­му труді й бдінні, і беззаперечним заради Госпо­да послухом; радуйся, бо ти чернечими трудами і подвигами зрівнявся з великими старцями Святої Гори.

Радуйся, Антонію, бо ти, як богомудра бджола, збирав солодкість чернечу від подвигів тамтеш­ніх отців, як від різних квітів; радуйся, бо ти ту ж солодкість у вітчизну охоронно приніс і тут благоуспішно насадив її і виростив багатократно.

Радуйся, бо в чернецтві тією ж солодкістю бага­тьох, з ними ж і великого Феодосія, ти привабив словом і ділом; радуйся, бо ти щедро нагодував духовною солодкістю зібрану братію і в чеснотах укріпив.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 3

Сила Вишнього оселилася у твоєму чистому і непорочному серці, преблаженний Феодосію, і так тебе всього Божественною любов'ю розпа­лила, що ти віддалився від усього земного і тим­часового, і навчила та напоумила завжди шука­ти вічного і безкінечного. Тому, бачачи таку твою ревність про спасіння душі, зворушено всесиль­ному Богу співаємо: алилуя.

Ікос 3

Мав ти, отче преблаженний Феодосію, велике бажання відвідати святі місця в Єрусалимі, і на цю бажану справу найшов зручність — приєдна­тися до прочан, які йшли до Єрусалима, але злобний ворог влаштував тобі перешкоду — спо­нукав матір твою, яка гналася слідом за тобою, і, догнавши, як злодія зв'язаного, в дім приво­локла і після сильного побиття міцно зачинила в домі; ти ж, як адамант, ці злостраждання тер­пеливо переніс і після цього поневолення був звільнений; далі ти вдався до випікання просфор для Божественної літургії. Дивуючись цьо­му, взиваємо до тебе так:

Радуйся, отче Феодосію, непохитний і непо­рушний стовпе терпіння; радуйся, пречудний і прекрасний образе лагідності й смирення.

Радуйся, бо ти перетерпів мужньо і благодуш­но тяжке побиття матір'ю і ногами потоптання; радуйся, бо ти вважав для себе за смертоносну отруту її цілування і ласки.

Радуйся, бо ти всією душею полюбив служін­ня Богу і Божій Матері; радуйся, бо ти з самого дитинства мав велику старанність до церковно­го служіння.

Радуйся, бо ти вважав за шану для себе глу­зування і насмішки однолітків; радуйся, бо ти показав образ смирення і лагідності всім стар­шим і юним.

Радуйся, бо ти від душі прощав усіх, хто тебе кривдив; радуйся, бо тебе хвалили, любили і шанували всі побожні люди більше за однолітків твоїх.

Радуйся, бо ти прикрасив себе добрим норовом і благочестям більше, ніж красивою одежею; ра­дуйся, бо ти вважав за скверне болото одягання тебе у великосвітську одежу матір'ю.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 4

Богомерзотними солодощами і хвилюваннями ти був не переможений, преподобний отче наш Феодосію, бо ти завжди мав у душі і серці праг­нення безперестанно трудитися для Господа, кож­ного дня все більші і більші брав на себе труди і кожного дня намагався бути угодним Богові, пе­ремагаючи всяке сластолюбство і любочестя світу цього, єдиному Богу завжди співав: алилуя.

Ікос 4

Почувши, преблаженний отче Феодосію, про су­воре і жорстоке у печерному затворі житіє святого Антонія, швидко, як олень на джерельну воду, ти пішов до нього таємно від матері і, досягнувши його, старанно благав, щоб він прийняв тебе у своє співжитіє і вписав тебе в число ченців; він же, передбачаючи благодать Божу, що жила в тобі, по­велів невідкладно постригти тебе в чернечий об­раз; ти ж, подякувавши за це Благодайника Бога, разом з Антонієм постійно подвизався в чернечо­му житті, про що ми, розмірковуючи, так взиваємо:

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого жит­тя засновники; радуйтеся, найперші першоначальних ченців на Русі наставники.

Радуйтеся, бо ви вводили тих, хто приходив до вас, у чернечу тишу, як в якийсь безпечний корабель; радуйтеся, найкращі керманичі тих, хто в безодні світу цього хвилюється.

Радуйтеся, бо ви мудро перетворюєте світські бурі, хвилювання і сум'яття на тишу; радуйте­ся, бо ви з любов'ю всіх приводите до доброго і спасительного пристановища.

Радуйтеся, бо ви мудро смиряєте люте ворогів зухвальство; радуйтеся, бо ви спасаєте всіх, хто до вас приходить, від неприємних хвилювань.

Радуйтеся, бо ви всіх приймаєте під ваш батьківський покров і захист; радуйтеся, бо ви без упередження всіх захищаєте від всіляких бід і напастей.

Радуйтеся, бо ви є добрі заступники всіх, хто в бідах, завжди, у всьому і на кожному місці; ра­дуйтеся, бо ви завжди клопочетеся за скрив­джених, скорботних і принижених.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 5

Богоявлені зірки, яких на небосхилі Київсь­кої Русі явило Сонце правди, ви багатьох про­свіщаєте промінням високої вашої святості, ба­гатьох на путь богопізнання наставляєте, бага­тьох приводите до чернецтва, багатьох утвер­джуєте в чеснотах і укріплюєте у скорботному житті; бачачи це Боже благозволення, що на вас добре виявилося, співаємо подячно всемилостивому Богу: алилуя.

Ікос 5

Бачачи ваше благоугодне в печерах, як у гро­бах, затворне житіє, багато хто зворушується ду­шею, серцем скрушується, поспішно приходить до вас, шукаючи спасіння, смиренно благаючи, щоб ви і їх зробили спільниками такого житія і посвя­тили на постійне служіння Богу; ви ж, пам'ятаю­чи Того, Хто сказав: "грядущого до Мене не проже­ну геть", усіх з любов'ю приймали і по-батьківськи навчали. Тому таким піснеспівом величаємо вас:

Радуйтеся, преблаженні отці, ви багатьох при­вели від рабської неволі гріховної до солодкої свобо­ди духу; радуйтеся, бо ви багатьох навчили істин­но для Христа подвизатися і щиро Йому служити.

Радуйтеся, бо ви вашими чеснотами багатьом відкрили путь до спасіння, як колись Мойсей у землю обітовану; радуйтеся, бо вже не в землю обітовану, але в самі Небесні оселі ви вводите.

Радуйтеся, не тільки словом, а більше ділом і щирою до Бога молитвою ви повчали своїх учнів і послідовників; радуйтеся, бо ви прекрасно ке­рували через чернечі правила вашими співжителями ченцями.

Радуйтеся, бо ви швидко допомагали обтяженим різними спокусами і бідами; радуйтеся, при­гнічених супротивниками ви завжди захищали.

Радуйтеся, бо ви підкріпляли вашим несподі­ваним захистом тих, кого утискали супротивни­ки і які впадали у відчай, але з надією на Бога в молитві до вас зверталися; радуйтеся, бо вся­кий ворожий напад ви відганяли.

Радуйтеся, зібране вами стадо ви завжди до­глядали несплячим вашим оком; радуйтеся, бо ви постійно наставляєте ваших учнів і спад­коємців на путь Божих заповідей.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 6

Проповідується і всюди прославляється ваше, преподобні отці, богоугодне і безмовне житіє, бо тільки хто бачив або чув про вашу бідність і дов­ге перебування в печерних затворах, вважав вас більше за ангелів, ніж за людей; кожний дивувався вашому терпінню і різноманітному умертвлінню тіла і підносив до Бога достойну подяку, разом з вами співаючи пісню: алилуя.

Ікос 6

Засяяли ви, преблаженні, на церковному небо­схилі, бо хоч ви і самих себе зачинили у темних печерах, як під спудом, однак промінням ваших подвигів і чеснот усі навколишні країни осяяли і просвітили, як земне сонце освітлює і просвіщає світ; і так багатьох серця до богоугодного житія пробудили і зігріли і сотворили пригодними до добродіяння, як і сонце, зігріваючи землю, тво­рить її придатною до проростання різних дерев, і плодів, і польової трави, і всякого зілля на службу людям і тваринам. За це дякуючи Богу, приносимо вам такий спів:

Радуйтеся, бо ви просвіщаєте тих, хто перебу­ває в затьмаренні пристрастями; радуйтеся, бо ви напоумлюєте тих, що живуть у суєті й само­забутті.

Радуйтеся, керівники сущих у нерозумінні й омані; радуйтеся, управителі тих, що почина­ють добре жити.

Радуйтеся, бо ви укріплюєте знемагаючих у благому і тих, що хитаються слабкодухістю і зневірою; радуйтеся, бо ви пробуджуєте тих, що сплять у байдужості.

Радуйтеся, бадьорості й тверезості добрі вчи­телі; радуйтеся, бо ви проганяєте недбайливість і ледарство.

Радуйтеся, найтепліші попечителі трудолюбства, яке є началом усякого блага і утверджен­ня; радуйтеся, чистого і непорочного житія не­всипні охоронителі.

Радуйтеся, всіх до спасіння добрі й вірні доро­говкази; радуйтеся, всіх тих, що хочуть побожно і богоугодно жити, мудрі вчителі.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 7

Всезлобний ворог, бажаючи вашому доброму починанню вчинити перешкоду, так розпалив гнівом і люттю проти вас князя за постриг у чер­нецтво його слуги, якого любив більше за ін­ших, одного євнуха і сина боярина, що змусив вас залишити своє печерне життя і переселитися кудись; однак недовго цими своїми хитрощами ворог радів, бо благодушний князь, напучений своєю богобоязною дружиною, невдовзі пізнав вашу незлобливість, побачив ворожу хитрість і під­ступ і з благанням послав до вас, щоб ви повер­нулися на своє попереднє місцеперебування, через що зрадівши, ви подячно співали Богові: алилуя.

Ікос 7

Новий труд і новий подвиг взяли ви на себе після повернення в печерне житло, отці препо­добні, бо ви взялися за розширення чернечих келій і за побудову молитовного храму, щоб гор­диню підступного ворога і його безсоромне бе­зумство посоромити, зібрану ж братію до бого­угодного і побожного житія більше розбудити і підняти на старанніше служіння Христу Богу, на що ми, духовними очима дивлячись, так взи­ваємо до вас:

Радуйтеся, ревнителі печерного чернечого пе­ребування трудолюбиві винахідники; радуйтеся, теплі і преславні захисники чернечого житія.

Радуйтеся, монастирів ваших бадьорі і невси­пущі охоронителі; радуйтеся, княжого гніву і лютості смиренні приборкувачі

Радуйтеся, ворогів і неприятелів ваших істин­ні і нелицемірні любителі; радуйтеся, бо ви, пра­ведники, любили тих, хто вам творив кривди і напасті.

Радуйтеся, заповідей Божих і порад старанні виконавці; радуйтеся, благопоспішні водителі до чистого і непорочного житія.

Радуйтеся, добромисності і побожності мудрі вчителі; радуйтеся, всесильні силою Христовою помічники тих, що подвизаються у благочесті й благодіянні.

Радуйтеся, в чернечих трудах невтомні по­движники; радуйтеся, для зібраного вами стада незборимі у всьому поборники.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 8

Дивне ваше і дуже скорботне житіє здивувало не тільки людей на землі, але й ангелів на Небесах; бо ви, замкнувши себе в печерах, як у тем­них гробах, зі всією щирістю і теплотою серця єдиному Богу служили, щоб те служіння, яке вдень і вночі ви приносили своєму Сотворителю, було невідомим і незнаним для світу, а яви­лося відомим і знаним Самому Творцю. Заради цього Богу, Який так вас навчив і напоумив, ми завжди співаємо: алилуя.

Ікос 8

Все ваше, преблаженні і богоносні отці, ста­рання і все піклування було про те, щоб завжди боротися зі всезлобним християнського роду ворогом і горду його голову потоптати і знищи­ти, спільного ж для всіх Творця разом з вашими учениками прославляти в душах і тілах ваших, і в цьому вашому благому намірі й богоугодному подвигу ви укріплялися звище, і такий успіх мали в цьому, що все могли силою Ісуса Христа, Який укріпляв вас. Тому і слава Божа засяяла із ваших печер і просвітила всі краї землі, зара­ди цього приносимо вам такий похвальний спів:

Радуйтеся, невтомні ревнителі й проповідни­ки похвали і шани Божої в світі; радуйтеся, усмирителі зухвалої ворожої гордині.

Радуйтеся, достохвальні викоренителі воро­жих підступів і утисків; радуйтеся, мужні відгонителі згубних наклепів і неприємних сітей.

Радуйтеся, бо ви прикрасили себе глибоким смиренням і лагідністю, як коштовним бісером; радуйтеся, бо ви багатьох утвердили в тих же боголюб'язних чеснотах.

Радуйтеся, бо ви поревнували давнім пустель­никам у пості й стриманості; радуйтеся, бо ви провадили дні і ночі в невсипущій молитві без усякої тяготи і зневіри.

Радуйтеся, бо ви добре навчили своїх послідовни­ків перебувати в такій же молитві; радуйтеся, бо ви показали нам путь і образ, як пильнувати проти ворожих підступів і як їх долати.

Радуйтеся, бо ви застосовували проти мислених ворогів піст, молитву і поклони замість зброї; радуйтеся, бо ви таким вашим пісним і скорбот­ним житієм славу Божу в світі примножили.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого життя на Русі першоначальники.

Кондак 9

Усякий чин людського єства, убогі і багаті, про­сті і благородні, дивлячись на ваше убоге, смиренне і дуже тяжке житіє, воздавали Богові велику подяку і щиро прославляли Його благість і неви­мовне милосердя, Який налаштував вас, як таке тісне і скорботне житіє провадити, щоб ви, відхи­ливши багатьох від душозгубних стежок, як пас­тирі настановили на путь спасіння, навчаючи їх завжди співати Творцю і Промислителю: алилуя.

Ікос 9

Ви, преславні отці наші, явилися обраними красномовцями, але ви вітійствували не за обра­зом світу цього, бо те, що любить цей світ, ви щиро зненавиділи, і те, що він ублажає і дуже шанує, ви зневажили і далеко від себе відігнали і, як непотрібне і некорисне сміття, ногами свої­ми потоптали, тому від усіх прийміть таке по­хвальне шанування:

Радуйтеся, бо ви мужньо зневажили світ і всі його насолоди, красоти і привабливість; радуй­теся, бо ви тепло полюбили чернечу безкорис­ливість і убогість.

Радуйтеся, бо ви бачили всю вашу втіху і бла­женство в убогості й безкорисливості; радуйтеся, безмовністю і від світу зреченням себе збагатили.

Радуйтеся, самих себе повністю на Боже про­видіння і піклування поклали; радуйтеся, бо ви ніколи солодкої їжі і гортанноугодних напоїв не вживали.

Радуйтеся, бо ніколи не одягали на себе м'яких і світлих одеж; радуйтеся, бо ви у постійному вашо­му житті носили руб'я, як дорогоцінну прикрасу.

Радуйтеся, бо замість обраної їжі ви годували себе багатоденним постом і гострим умертвлінням тіла; радуйтеся, бо замість солодкого життя ви напоювали самих себе сердечними сльозами.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого жи­тія на Русі першоначальники.

Кондак 10

Бажаючи багатьох спасти, Премилосердний Бог чекає від усіх навернення до спасіння; вас, других апостолів, явив на Русі, щоб через вас багатьох напоумити і наставити на праву путь спасіння, в чому ви як апостоли потрудилися, старанно навчаючи євангельської істини сущих у невіданні, до православ'я привели і до вико­нання заповідей Божих, постійно спонукаючи словом і ділом до богоугодного житія і співаючи Богу Помічнику: алилуя.

Ікос 10

Міцною стіною і кріпкою огорожею стали ви, всехвальні отці, для тих, хто до вас звертаєть­ся; бо не тільки тим, що хотіли проводити з вами чернече життя, ви подавали руку допомоги, але утішали і тих, що були обтяжені різними мирсь­кими ділами, напастями і скорботами, як батьки дітей своїх утішають сущих у хворобах і болістях, охорону своїм піклуванням подаючи і бать­ківською ласкою полегшуючи тяжкість їхніх скорбот. За такі ваші благодіяння цей подяч­ний спів приносимо вам:

Радуйтеся, бо ви є скорі помічники тих, хто бідує і перебуває в тяжких обставинах; радуйтеся, покривджених і скорботних відомі захисники.

Радуйтеся, добрі керманичі тих, хто знаходиться в бурі тяжких обставин світу цього; радуйтеся, щедрі збагатителі убогих і скорботних.

Радуйтеся, милостиві годувальники голодних; радуй­теся, спраглих і сущих у спекоті дивні прохолодителі.

Радуйтеся, бо ви відкриваєте в лоні милосердя Божого покров і пристановище для тих, хто не має одежі і покрівлі; радуйтеся, бо ви дивні керівники сліпих і тих, хто помиляється в законі Господньому.

Радуйтеся, премудрі цілителі хворих і обтяжених важкими недугами; радуйтеся, прогонителі всіх напастей, бід і скорбот.

Радуйтеся, подателі всякого добра тимчасового і вічного; радуйтеся, теплі захисники від усяких скор­ботних обставин тих, що з вірою до вас звертаються.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого жи­тія на Русі першоначальники.

Кондак 11

Спів, який приносимо вам, богоносні отці, недо­статній для похвали славних ваших подвигів і трудів надлюдських, бо ваше життя перевершує життя людське і уподібнюється ангельському, тому і похвала повинна бути більше від ангелів, ніж від людей; однак, бачачи наше щире бажання, прийміть наше оспівування, з любов'ю вам при­несене, нас же очистіть від гріхів і всяких скверн і нечистот вашими молитвами, щоб кожну годину і день ми співали чистим серцем Богові: алилуя.

Ікос 11

Ви, отці преблаженні, явилися світлоподательними світилами на земному колі, всю вселенну із підземного печерного спуду ясно просвітили, бо ваші діла засяяли із підземних затворів і стали пізнанням і віданням, тому Схід їх ублажає, і Захід величає, і Південь восхваляє, і Північ прославляє. Тому і ми так вас із любові оспівуємо:

Радуйтеся, бо ви неліниві виконавці усіх чес­нот; радуйтеся, бо ви добрі насельники багатьох чернечих обителей.

Радуйтеся, прекрасні й предивні оселі Духа Святого; радуйтеся, добрі вмістилища всіх бого­угодних і благоприємних діл.

Радуйтеся, бо ви догодили у вашому тимча­совому житті Творцю і Богу, радуйтеся, бо ви добре себе приготували до відходження із цього тим­часового і багатотрудного життя.

Радуйтеся, бо ви наставляли на богоугодне житіє ваших учнів, як істинних дітей, не тільки при житті, але і під час відходу; радуйтеся, тим же учням ви обіцяли після відходження звідси зав­жди невидимо перебувати і постійно допомагати.

Радуйтеся, бо ви благопоспіншо ввійшли в Небесні оселі без усяких перешкод; радуйтеся, бо ви прийняли велику нагороду за ваші чернечі злостраждання від всещедрого Мздовоздаятеля.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого жи­тія на Русі першоначальники.

Кондак 12

Благодать, яку Всемилостивий і Всещедрий Бог подає від своїх невичерпних скарбів, ніколи не була у вас даремною і бездіяльною, але завжди прино­сила багатий плід, як добре зерно, кинуте на добру землю; бо ви, як вірні і мудрі раби, прийнявши таланти від свого господаря, трудолюбно викорис­тали їх з допомогою сили, що подавалася вам зви­те, і явилися перед Богом приємними і люб'язни­ми, і собі отримали велику нагороду в Небесних оселях, безперестанно оспівуючи Бога: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи ваше безмовне житіє з єдиним Бо­гом, віддалене від житейських мирських тур­бот, прославляємо ваші моління, величаємо ваші колінопоклоніння і долулягання і хвалимо ваше умертвління плоті й скрушення душі, все, що ви взяли на себе заради любові до Христа, згадуємо і велику нагороду, яку ви прийняли від правед­ного Судді і Мздовоздаятеля Бога, і так взиваємо:

Радуйтеся, бо ви уподібнилися до ангелів у безкінечній славі; радуйтеся, бо ви прийняли шану, рівну з патріархами.

Радуйтеся, бо ви вписані в чин пророків, як ті, що мають дар пророчий; радуйтеся, бо ви при­єднані до собору апостолів і євангелістів, як бла­говісники Христа словом і ділом.

Радуйтеся, бо ви прийняті у сонм мучеників як ті, що багато за Христа перетерпіли; радуй­теся, бо ви в зібранні сповідників вшановані саном сповідництва.

Радуйтеся, бо ви з дівственниками звеличені, як дівственники; радуйтеся, бо ви одержали частку і спадок зі всіма святими, які добре вгодили Богові.

Радуйтеся, бо ви завжди насичуєтеся солод­ким і блаженним спогляданням Лиць Пресвя­тої Тройці; радуйтеся, бо ви після чернечих по­двигів і посницьких трудів насолоджуєтеся без­кінечним упокоєнням.

Радуйтеся, бо ви праведно удостоїлися спадку невимовних благ, уготованих від віку преподоб­ним; радуйтеся, бо ви стали спільниками і спад­коємцями Царства Небесного, яке перевершує людський розум своїми насолодами, красою, ве­личчю і блаженством.

Радуйтеся, Антонію і Феодосію, чернечого жи­тія на Русі першоначальники.

Кондак 13

О преблаженні й всякої шани достойні, отці богоносні, Антонію і Феодосію Печерські, з лю­бов'ю прийнявши це мале моління, що від лю­бові до вас приноситься, вашу разом і нашу Вітчизну неушкодженою і непохитною збережіть від усіх нападів супротивників і наклепів воро­жих, по-батьківськи визволіть від усяких бід, скорбот і недолі, щоб ми завжди з вдячністю за вас співали Спасителю Богу: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

1040108510901086108511101081_1110_10601077108610761086108911101081_1_400

Молитва до преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських

Преподобні і богоносні отці наші, Антонію і Феодосію, ми, грішні і смиренні, щиро звертає­мося до вас як до теплих заступників, і скорих помічників, і відомих предстателів, смиренно про­сячи вашої допомоги і заступництва, бо занурені в безодні зла і бід, які кожного дня і години надхо­дять на нас і від лукавих людей, і від злих духів піднебесної, що прагнуть завжди, всюди і різними засобами нашої загибелі. Ми, без сумніву, знаємо, яку велику сміливість ви маєте перед милосерд­ним Богом, бо, ще на землі перебуваючи між по­дорожуючими до Небесної Вітчизни, ви на собі показали велику силу Благодаті Божої, яка чудо­діяла вашими устами і руками: бо звели і вогонь з Неба, подібно до Іллі, для визначення місця, на якому мала бути заснована на честь і постійне славослов'я Бога і Матері Божої велика Печерська церква, і росу звели по образу Гедеона на очи­щення і вічне прославлення того ж святого місця. Також знаємо, яка велика кількість мужів і жон із різних країн і народів, скорботних і в напастях сущих, або одержимих тяжкими хворобами, або тих, що підпали під насилля і утиски нестерпні і зневірилися у своєму житті, вашими молитвами і заступництвом одержали швидке полегшення і визволення. Якщо, будучи ще у земному смерт­ному подорожуванні, ви милостиво подавали таку допомогу бідуючим, то тим більше тепер, коли ви стоїте перед Всемогутньою Тройцею і більшу має­те сміливість, щоб благати за нас недостойних і нас, сущих у бідах і печалях, утішати, в тяжкій недолі і напастях за нас заступатися, в нещас­тях і бідах нас захищати. Заради цього і ми, що перебуваємо всюди під загрозами і утисками від безлічі ворожих наклепів, скорбот і зловмисних підступів, доручаємо вашому теплому і сильному після Бога покрову і захисту і щиро молимо вашу благість: збережіть нас неушкодженими від усіх бід і лиха, а найбільше від бісівських підступів і хитрощів, лестощів і несподіваних нападів, щоб не стали ми ганьбою і посміянням, але відженіть їх від нас міцною вашою силою, як у колишні дні ви відганяли від обителі тих, що велику шкоду чинили. Такі ж їхні шкідливі на нас повстання приборкавши, утвердіть нас у вірі, надії і любові, щоб ніколи не оволоділо нами ніяке нерозуміння або сумнів у тому, чого навчає нас вірувати Свя­та Матір Церква і повеліває сміливо сповідува­ти; надію нашу на Господа Бога в душах наших влаштуйте вагою і мірою правди і милості Божої, щоб ми безмірно не сподівалися на Бога без трудів і подвигів одержати, а також, дивлячись на ве­ликі гріхи і тяжкі злочини, не зневірялися у Божому Милосерді. Любов у серцях наших утвердіть і вчиніть достойною, щоб ні про що земне і швид­коплинне більше за Бога, Який все створив і все Собою тримає, не помишляли, не бажали, не від­давали перевагу. Почуття наші душевні й тілесні у такій благоліпній мірі кожного дня і години зберігайте, щоб ми ніколи ними не прогнівляли благого і Чоловіколюбного Бога. Розум очистіть, щоб він думав про Бога і Його всюдиприсутність і благе провидіння, ніж турбувався про тимчасо­ве і нікчемне. Розбещену волю нашу виправляй­те, щоб вона ніколи не бажала противного волі Божій, але тим задовольнялася і щоб у тому без­турботно і спокійно перебувала, що Богу угодне і приємне, людині ж спасительне і корисне. Па­м'ять витверезуйте, щоб вона постійно представ­ляла розуму те, чим прогнівила всемилостивого Бога і Його благосердя, і те, що кожну людину, без усякого сумніву, після земного тимчасового життя чекає. Крім того, і Вітчизни вашої не забувайте, але безперестанно благайте милости­вого Бога про мир і спокій її. Всіх людей, сущих в країні нашій, зберігайте в спокої і без печалі і визволяйте від усякої злої недолі. Коли ж при­йде час нашого відходу із тимчасового життя і переселення у вічність, прийдіть нам на допомо­гу і від насильства ворожого визволіть, як при­йшли ви колись до ченця Еразма, який перебував у тяжких смертних обставинах, і спонукайте сер­це наше до істинного покаяння у гріхах, як і його спонукали, щоб він відійшов до Бога в істиннім покаянні, щоб і ми в чистій совісті постали перед Пресвятою і нероздільною Тройцею, щоб прослав­ляти Її разом з вами і всіма святими в безкінечні віки. Амінь.

Автор: admin
Дата створення: 2012-07-17
Рубрика: Акафісти
Перегляди: 1051
Перейти до початку сторінкиПерейти на головну сторінку
Пошук

Вхід
Вхід [Login]

Пароль [Password]


Наш банер

Наші друзі

bogoslov.cv.ua

cerkva.te.ua



Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання







Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ


Храм Усіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство

Газета Галичина



КНИГАРНЯ 'Є' - книжковий інтернет-магазин

Молитва иконе Спасу Вседержителю (часовня)





| Головна || Надвірнянський Деканат || Молитвослов || Правлячий архиєрей || Собор Святого Володимира || Бібліотека || Церковний календар || Дошка оголошень || Шлях до Христа || Шлюбні оповіді || Розпис Собору || Контакти || ФОТО || Притчі || Архів || Закон України Про свободу совісті та релігійні організації || Законодавство України || Цікаві Сайти || Статті || Християнські фільми || Архиєрей на спокої |