Синод Болгарської Православної Церкви опублікував стратегію духовного просвітництва, катехизації та культури, повідомляє офіційний сайт Болгарської Православної Церкви.
Голова Культурно-просвітницького відділу Синоду митрополит Ловечський Гавриїл назвав стратегію, спрямовану на посилення православного свідчення про автентичну соборну віру в Троїчного Бога, новою конституцією Болгарської Православної Церкви в галузі освіти.
Головною метою діяльності Болгарської Церкви є
«спасіння через обоження людини», а стратегічними цілями визначені виховання хрещених і нехрещених людей;
створення умов для воцерковлення і активної участі в житті парафій і всієї Церкви хрещених людей;
духовне керівництво християн в очищенні від гріхів і в благочестивому житті;
профілактика від впливу розколів, сект, забобонів і атеїзму;
повернення в лоно Церкви відпалих християн;
посилення церковного впливу в сфері релігійної освіти і в загальноосвітній системі Болгарії.
У першорядні завдання входить поліпшення підготовки священнослужителів і церковних викладачів, розвиток видавничої діяльності, проведення наукових форумів з обміну досвідом, розвиток інформаційної політики щодо висвітлення діяльності Болгарської Православної Церкви, організація просвітницьких курсів для дітей та дорослих, зміцнення довіри між священнослужителями, мирянами і позацерковних людьми.
Згідно стратегії, при Синоді буде відкритий Відділ зв'язків з громадськістю, головною метою якого стане «створення позитивного образу Церкви в суспільстві», а також відкриття нових церковних навчальних закладів, курсів, дитячих таборів, проведення бесід, видання спеціалізованої літератури та інше.
В якості індикаторів досягнення цілей стратегія пропонує кількісні показники просвітницьких центрів і людей, які відвідують різні заходи, а також передбачає вироблення «механізму для визначення духовного стану людей».
Для фінансування запланованих програм планується створити Церковний духовно-просвітницький фонд, що формується з відрахувань єпархій, пожертвувань, державної підтримки та інших проектів, а діяльність єпархіальних центрів планується фінансувати з відрахувань храмів і монастирів, пожертвувань та доходів від їх діяльності.
Контроль за практичною реалізацією стратегії покладено на Синод, при якому буде створена атестаційна комісія для визначення компетентності церковних просвітницьких кадрів, якості навчальних програм, методичних і навчальних матеріалів.
Як приклад конкретних результатів втілення стратегії, наведені «збільшення числа воцерковлених людей, підвищення ступеня їх релігійної освіти, духовного зростання і участі в святих Таїнствах Церкви», «усвідомлення особистої відповідальності кожного члена Церкви, дотримання канонічних норм церковного життя і ієрархічного та адміністративного її устрою».
Седмиця.Ру
|