У болгарській столиці тривають археологічні розкопки стародавнього міста Сердіка, залишки якого лежать по цей день під центральною частиною сучасної Софії, повідомляє Sofia News Agency.
На цей раз археологи виявили барвисту мозаїчну підлогу римської епохи біля так званих Західних воріт Сердіки, в центрі Софії.
Мозаїка має площу в 40 квадратних метрів і знаходиться в руїнах римського будівлі, вперше виявленої в період між 1975 і 1980 роками. Пізніше археологічні роботи були припинені і залишилися незавершеними.
Фрагменти мозаїки можна побачити у дворі найбільшого в Болгарії католицького собору Святого Йосифа.
За словами мера Софії Йорданки Фандиковой, є ймовірність того, що мозаїка є частиною великої базиліки, межі якої охоплюють і довколишні вулиці, додавши, що це означає, що археологи продовжать свою роботу, щоб повністю розкрити "багатство Софії".
Розвалини античної фортеці «Сердіка» знаходяться в підземному переході між будівлями Президентської адміністрації і Ради міністрів у центрі Софії. Східні ворота фортеці відреставровані і експоновані в період 1997 - 1999 роках.
Сердіка була улюбленим містом римського імператора Костянтина Великого (306 - 337), який любив говорити: "Сердіка – мій Рим". Саме в Сердіці було прийнято рішення, щоб столиця Східної Римської імперії була перенесена в Константинополь, а до її влаштування Костянтин правил зі Сердики.
Православіе.By
|