28 жовтня в італійській столиці за ініціативи Папської комісії з історичних досліджень відбувся симпозіум «Костянтин Великий засновник «коренів Європи», присвячений 1700 - річчю битви у Мульвійского (Мільвійського) мосту та навернення імператора Костянтина, повідомляє Радіо «Ватикан».
Битва біля Мульвійского (Мільвійського) мосту, неподалік від міських воріт Ponte Milvio, котра відбулася 28 жовтня 312 року, битва Максенція з Костянтином, в результаті якої військо Костянтина під прапором Христовим розбило військо супротивника.
На симпозіумі зазначалося, що битва біля Мільвійського мосту в Римі і знамення Хреста імператорові Костянтинові - «Під цим знаком переможеш» («In hoc signo vinces») привели до легалізації Християнства та його перетворення в державну релігію. Битва з прапорами зі знаком ХР стала тим основним «історичним поворотним моментом», який призвів до «нових відносин між Церквою та імперією», «наверненню» імператора та прийняття Міланського едикту.
Католицький священик і професор науково-консультативної ради Комісії з історичних досліджень Анджело ді Берардіно в своєму інтерв'ю ватиканському радіо підкреслив особливу значущість імператора Костянтина для християн Західної та Східної Європи, а також країн Близького Сходу.
Православіе.By
|