Сімнадцятий всеамериканського Собор Православної церкви в Америці (ПЦА), що відбувся у вівторок у Свято-Троїцькій церкві міста Парма (штат Огайо), обрав свого нового предстоятеля. Митрополитом всієї Америки і Канади - такий офіційний титул глави ПЦА - став архієпископ Філадельфійський і Східно-Пенсільванський Тихон.
Як повідомляє NEWSru.com з посиланням на ІТАР-ТАРС і інформацію організаторів собору, в церковному форумі взяли участь 663 делегата і спостерігача від парафій ПЦА в США і Канаді. 590 людей мали право голосу.
У першому раунді голосування ніхто не набрав необхідного правилами собору більшості у дві третини голосів. У другому раунді за архієпископа Тихона було подано 317 голосів, а за єпископа Нью-Йоркського і Нью-Джерсійского Михайла (Дахуліча) - 355 голосів. Ці дві кандидатури були внесені на розгляд Священного Архієрейського Синоду, який і обрав архієпископа Тихона.
Обрання наступника колишнього предстоятеля ПЦА митрополита Іони (Паффхаузена) було єдиною метою Собору. Митрополит Іона пішов у липні нинішнього року у відставку через гострих розбіжностей зі Священним Синодом ПЦА.
Мирське ім'я нового предстоятеля – Марк Моллард. У липні йому виповнилося 46 років. У 23 роки він перейшов у православ'я з Єпископальної церкви і в тому ж 1989 році вступив до Свято-Тихонівського духовну семінарію. Пізніше він в ній викладав, а згодом став і її ректором.
При постригу в чернецтво в 1995 році нинішній митрополит був наречений Тихоном – на честь патріарха Тихона Московського, шанованого і як просвітителя Північної Америки. У 2004 році став єпископом, у травні нинішнього року - архієпископом.
У дитинстві владика Тихон жив з батьками у Франції, вільно володіє французькою мовою. Бував він і в Росії. Особисто знаючі його люди відгукуються про нього, як про дуже хорошому, спокійному і добродушного людині, пов'язують з його обранням надії на те, що більш мирною і спокійною стане нарешті і вся церковне життя в ПЦА.
Троє безпосередніх попередників митрополита Тихона були фактично усунені від виконання своїх обов'язків через різних негараздів. І організатори нинішнього собору побоювалися, що він буде супроводжуватися якими-небудь заворушеннями. Але виступів протесту не було, все пройшло чинно.
Зведення нового предстоятеля ПЦА на кафедру очікується в січні майбутнього року. Для участі в урочистостях будуть запрошуватися представники всіх інших православних Церков. На собор їх не кликали з причин організаційного і фінансового характеру.
Православ'я було принесено в Америку російськими ченцями, які прибули на Аляску більше 200 років тому. ПЦА отримала автокефалію (самостійність) від Російської православної церкви в 1970 році. Паству ПЦА становлять американці різних національностей, в тому числі вихідці з колишнього Радянського Союзу і Росії.
Сerkva.if.ua
за матеріалами сайту Православіе.By
|