Німеччина погодилася внести зміни в договір 1952 року про виплату компенсацій жертвам Голокосту. Сумарно нові виплати обійдуться Берліну в 300 мільйонів доларів, повідомляє Lenta.ru з посиланням на агентство Associated Press.
Поправки розширюють число людей, що мають право на отримання фінансової допомоги. Їх прийняття домагалася Асоціація матеріальних претензій євреїв до Німеччини, і в червні 2012 року відповідна домовленість була досягнута.
У четвер, 15 листопада, в 60-літню річницю підписання Люксембурзького угоди про визнання Німеччиною відповідальності за Голокост і її згоді на виплату компенсацій, документ про внесення поправок підпише міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле і голова Асоціації Юліус Берман.
Згідно нової домовленості, близько 100 тисяч людей похилого жертв Голокосту будуть отримувати допомогу на дому (на додаток до тих, хто вже отримує її). Крім того, фінансову допомогу отримають близько 80 тисяч постраждалих від нацизму, які проживають на території Східної Європи: в більшості своїй, це німецькі євреї, які втекли від Гітлера в СРСР.
Як зазначає Agence France-Presse, Шойбле пояснив, що нові одержувачі допомоги раніше були позбавлені права звернутися за нею. Однак тепер їх особистості вдалося встановити і вони отримають одноразову виплату в розмірі 2556 євро (близько 100 тисяч рублів).
Тим жителям Східної Європи, які й раніше отримували щомісячні виплати, вони будуть збільшені з 200 до 260 євро (близько 2700 гривень) і майже зрівняються з середньою величиною допомоги (300 євро) для проживаючих в інших країнах.
Асоціація матеріальних претензій євреїв до Німеччини займається забезпеченням компенсацією жертвам Голокосту і бореться за повернення награбованого німцями майна євреїв. За її підрахунками, у світі зараз налічується 500 000 людей тих, які пережили Голокост. За даними AP, за 60 років, що минули з підписання Люксембурзького угоди, Німеччина заплатила за злочини нацизму близько 70 мільярдів євро (89 мільярдів доларів).
Сerkva.if.ua
за матеріалами сайту Православіе.By
|