Меню
Головна
Надвірнянський Деканат
Молитвослов
Правлячий архиєрей
Собор Святого Володимира
Бібліотека
Церковний календар
Дошка оголошень
Шлях до Христа
Шлюбні оповіді
Розпис Собору
Контакти
ФОТО
Притчі
Архів
Закон України Про свободу совісті та релігійні організації
Законодавство України
Цікаві Сайти
Статті
Християнські фільми
Архиєрей на спокої

Підрозділи
Some

Освячення Центру нефрології і діалізу та нового рентгенкабінету Надвірнянської районної лікарні

104411101072108311101079_400

 

13 листопада 2012 року митрофорний протоієрей Олег Траско у співслужінні Декана УГКЦ отця Ігора Шліхутки на запрошення керівника ЦРЛ Сергія Ємельянчука з участю голови ОДА Михайла Вишиванюка, начальника головного управління (ГУ) охорони здоров`я ОДА Миколи Олінійчука, голови РДА Володимира Калічка, у присутності колективу ЦРЛ та представників ЗМІ району й області на базі центральної райлікарні урочисто освятив міжрайонний центр нефрології та діалізу, у районній поліклініці – рентгенологічний кабінет.

 

Голова ОДА Михайло Вишиванюк та керівник відділу гемодіалізу Лариса Сулятицька відповідають на питання журналістів

 

Відразу три апарати «штучної нирки» шведської фірми «GAMBRO», світового лідера з виробництва медичної техніки гемодіалізу, розмістили на другому поверсі у відремонтованому за сучасними мірками приміщенні, де ще донедавна знаходилися лор-очний, гінекологічний та урологічний відділи. Таким чином, Надвірна стала восьмим центром гемодіалізу в області. Вартість обладнання – майже 1 млн. грн. На ремонтні роботи витратили 288 тис. грн. з районного бюджету та 77,6 тис. грн. – спецкошти ЦРЛ.

 

Стрічку перерізають: Емілія Сем`янів, Сергій Ємельянчук та Микола Олінійчук

 

Сьогодні гемодіалізу (штучного очищення крові) потребують 24 жителі району і 7 – Яремчанщини із хронічною нирковою недостатністю. По кілька разів на тиждень вони змушені приймати цю життєво важливу процедуру в обласному центрі, що вимагає чималих затрат часу і коштів. Із відкриттям центру в Надвірній цей вид медичної допомоги насправді наблизиться до них і стане доступнішим уже вдома, тобто у районі.

 

Апарат «штучна нирка» готовий до прийому пацієнтів

 

Відділ гемодіалізу під орудою Лариси Сулятицької працюватиме у дві зміни, а у перспективі – і в три. Перших своїх пацієнтів планують приймати уже з наступного тижня. Почнуть з одного хворого, щоб адаптувався медперсонал, якого консультуватиме їхній колега-фахівець із аналогічного центру обласної клінічної лікарні. У процесі роботи хворих добавлятимуть. За словами головного лікаря ЦРЛ Сергія Ємельянчука, після нового року впродовж 2-3 місяців усі краяни одержуватимуть цю процедуру вже у Надвірній.

 

– Попри дороговизну гемодіалізу лікування поки що безкоштовне, – продовжив Сергій Ємельянчук. – Зараз усе фінансують з обласного бюджету. Усі витратні матеріали одержуємо з обласної клінічної лікарні. Медикаментозна підтримка, лабораторне обстеження кожного хворого здійснюватимемо за кошти районного бюджету.

 

Обладнання центру може працювати як на ацетатному, так і на бікарбонатному буферах. Щоправда, застосування першого може викликати ускладенння, зокрема, у хворих на цукровий діабет. Тому такі пацієнти продовжуватимуть отримувати замісну терапію в обласному відділенні гемодіалізу. На бікарбонатний буфер, що вимагає безперебійної роботи апарату «штучна нирка», усі районні центри гемодіалізу передбачають перевести в наступному році. Принаймні, так запевнив голова ОДА Михайло Вишиванюк.

Давно потребувала технічного оновлення діагностична служба ЦРЛ. Попередні рентгенапарати випуску 80-их років минулого століття не лише постійно вимагали вартісного ремонту, але й негативно впливали на якість діагностування. За сприянням місцевих меценатів, завдяки керівництву ЦРЛ і безпосередній участі працівників рентгенслужби перед тим капітально відремонтували (за рахунок 51,3 тис. грн. спецкоштів ЦРЛ) й осучаснили рентгенкабінет на 4-му поверсі поліклініки. Встановлене діагностичне обладнання – систему рентгенологічну MULTIX Swing за 550,2 тис. грн. та комплектуючі до неї за 263,8 тис. грн. – отримали централізовано із ГУ охорони здоров`я ОДА. Цей компактний цифровий рентгенівський апарат є новітньою розробкою фірми SIEMENS. Його застосовуватимуть для щоденних досліджень у лежачому, сидячому чи стоячому положеннях амбулаторних хворих з метою обстеження як кісткової системи, так і внутрішніх органів.

 

– Медицина пішла вперед, – радіє ветеран-рентгенолог Ілля Федяк

 

З особливою радістю і задоволенням символічну стрічку оновлення перерізав голова РДА Володимир Калічко. Очільник виконавчої влади району зазначив, що з приходом нового керівника ЦРЛ позитивно змінилися взаємовідносини, відчувається ініціатива і бажання працювати Сергія Ємельянчука, якого підтримує весь колектив медпрацівників Надвірнянщини. – Цьогоріч на медицину в районному бюджеті заклали 56 млн. грн., – зауважив Володимир Калічко, додавши, що 2012-ий був тяжким у фінансовому плані. Обіцяє бути трохи кращим 2013-ий, оскільки надійде дотація від держави. Левову частку дотаційних коштів влада району планує вкласти в освіту і медицину. Тим часом, сказав голова РДА, продовжуємо працювати над облаштуванням соціальної лікарні в Надвірній. Крім відкриття ФАПу в Красній, цьогоріч планують здати в експлуатацію оновлену лікарську амбулаторію в Білих Ославах, а також завершити реконструкцію пологового будинку в Надвірній. Опісля думатимуть над відкриттям пункту екстренної медичної допомоги на базі Тисменичанської лікарської амбулаторії, а також впорядкуванням Делятинської і Ланчинської міських лікарень. А пріоритетним завданням для влади Володимир Калічко визначив сільську медицину: щоб сільські трудівники мали можливість отримувати таку ж кваліфіковану допомогу, як і міські.

 

Сучасне рентгенологічне обладнання гарантує якість діагностики

 

На відчутній підтримці сільської медицини наголошував у своєму виступі голова ОДА Михайло Вишиванюк. На думку керівника області, сімейний лікар втримається у селі лише тоді, коли матиме щомісячну зарплату не менше 4 тис. грн., власне житло, а комунальні послуги за нього сплачуватиме сільрада. Як зауважив Микола Олінійчук, цьогоріч у село направили 65 лікарів – випускників медвузу, що, за словами Михайла Вишиванюка, є недостатньо. Аналізуючи стан медичної галузі в цілому в області, голова ОДА назвав великою справою наближення сучасної меддопомоги до людей. Нині в області, акцентував Михайло Вишиванюк, маємо найсучасніші онкологічний і протитуберкульозний центри, які обладнані при допомозі Фонду Ріната Ахметова. У стадії завершення – спорудження перинатального центру.

 

Підсумовуючи перші напрацювання в рамках програми реформування охорони здоров`я, начальник ГУ охорони здоров`я ОДА Микола Олінійчук зазначив, що днями вирішено створити на базі Надвірнянської ЦРЛ госпітальний округ № 4, де надаватимуть вторинну високопрофільну спеціалізовану медичну допомогу жителям нашого району, Яремчанщини, Богородчанського, Тисменицького і частині Верховинського районів. Це свідчить про те, що в Надвірнянській ЦРЛ, крім того, що є, розвиватимуть офтальмологію, отоларингологію, нейрохірургію, нефрологічну службу. Також тут повинні проводити операції і на сечовидільній системі (урологія). Тобто – надаватимуть допомогу за всіма профілями за прикладом Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Подібні заклади планують створити в Коломиї, Калуші, Івано-Франківську.

 

Керівник медиків Прикарпаття зауважив також, що в інших районах центральні лікарні закривати не планують, як це практикують на півдні чи в центрі України, де малочисельні райони (до 30 тис. жителів). А в нас, щонайменше, – 45 тис. Тому об`єднувати лікарні не будемо, уточнив Микола Олінійчук, а, можливо, оптимізуємо мережу, щоб мати реальне й раціональне використання коштів із бюджету. Вкрай потрібним для району Микола Олінійчук визначив пологовий будинок, оскільки Надвірнянщина – район із найвищою народжуваністю (1400 пологів у рік). Загалом переоснастити пологові відділення за українсько-швейцарською програмою планують і в інших районах Прикарпаття.

 

Щодо реформування первинної ланки надання медичної допомоги, то Микола Олінійчук наголосив на необхідності розукрупнення дільниць: щоб дільничний терапевт у сільській місцевості обслуговував 1200 жителів (зараз 2,5-3 тис.), а у місті – 1500. У наступному році створять центри первинної медико-санітарної допомоги, куди ввійдуть ФАПи, сільські ЛА (додатково відкриють ще понад 20) і частина поліклінік, де працюватимуть сімейні лікарі. Центральні райлікарні залишаться із стаціонарною меддопомогою вторинного рівня і консультативною діагностичною поліклінікою. Також у 2013 р. заплановано перевести по вертикалі впорядкування і фінансування екстренної невідкладної швидкої медичної допомоги, котру відокремлять від ЦРЛ, і вона матиме окремий статус зі своїм забезпеченням паливно-мастильними матеріалами, ліками і медперсоналом. У майбутньому – переоснащення новим санітарним транспортом, забезпечення сучасним зв`язком GPS-системою навігації. Уже нині створюють оперативну диспетчерську службу на всю область, яка прийматиме виклики, контролюватиме всі «швидкі допомоги» й направлятиме пацієнта у найближчий медзаклад. А уже через два роки в Україні приймуть закон про державне медичне страхування, повідомив  М. Олінійчук. Завершуючи спілкування, керівник головного управління охорони здоров`я ОДА зазначив, що Надвірнянщина найкраще підійшла до формування вторинного рівня допомоги. Та, головне, щоб це спершу відчули пацієнти.

 

Леся ДУТЧАК (текст)

Іван ГРИДЖУК (світлини)

 

Сerkva.if.ua

за матеріалами сайту «Народна Воля»

Автор: admin
Дата створення: 2012-11-18
Рубрика: Новини Надвірнянського деканату
Перегляди: 876
Перейти до початку сторінкиПерейти на головну сторінку
Пошук

Вхід
Вхід [Login]

Пароль [Password]


Наш банер

Наші друзі

bogoslov.cv.ua

cerkva.te.ua



Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання







Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ


Храм Усіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство

Газета Галичина



КНИГАРНЯ 'Є' - книжковий інтернет-магазин

Молитва иконе Спасу Вседержителю (часовня)





| Головна || Надвірнянський Деканат || Молитвослов || Правлячий архиєрей || Собор Святого Володимира || Бібліотека || Церковний календар || Дошка оголошень || Шлях до Христа || Шлюбні оповіді || Розпис Собору || Контакти || ФОТО || Притчі || Архів || Закон України Про свободу совісті та релігійні організації || Законодавство України || Цікаві Сайти || Статті || Християнські фільми || Архиєрей на спокої |