У реанімаційному відділенні православного шпиталю святого Великомученика Георгія в Бейруті в середу помер Блаженніший патріарх Антіохії й усього Сходу Ігнатій IV Хазім, повідомляє NEWSru.com з посиланням на ІТАР-ТАРС.
Раніше адміністрація лікарні, куди у вівторок був госпіталізований предстоятель Аніохійскої Православної Церкви, підтвердила, що стан його здоров'я стабілізувався після перенесеного у вівторок вранці інсульту. Про це повідомив портал "Православіе.by" з посиланням на інформацію Ліванського національного агентства NNA.
Повідомлялося, що Патріарх перебуває у відділенні інтенсивної терапії під наглядом групи лікарів-спеціалістів.
Ряд політиків відвідали Ігнатія IV в лікарні, серед них: міністр охорони здоров'я Лівану Алі Хасан Халіль, лідер партії "Ліванські сили" Самір Джаджаі і інші високопоставлені чиновники.
Патріарх Ігнатій IV (у миру Хазім Хабіб Ассаад) народився в 1921 році в сирійському селі Мхардей, недалеко від міста Хама в благочестивій православній арабській сім'ї. З ранніх років відвідував богослужіння і брав участь у церковному житті. Ще в період навчання в університеті в Бейруті, майбутній Патріарх поступив на службу в один із храмів місцевої єпархії спочатку в якості вівтарника, а через деякий час він стає дияконом, повідомляє сайт Патріархія.ru.
У 1942 році Ігнатій IV був одним з організаторів православного молодіжного руху, який розвивався в Лівані та Сирії під час Другої світової війни. Цей рух додав нових життєвих сил всій Антіохійській Церкві і сприяв притоку молоді в Церкву.
У 1945 році він відправляється в Париж, де вчиться у Свято-Сергіївському Богословському інституті. Після повернення на Близький Схід засновує в Лівані Православну богословську семінарію при Баламандському монастирі, в якій на протязі багатьох років виконує обов'язки декана.
У 1953 році він виступає одним із засновників Синдесмоса - Всесвітнього об'єднання православної молоді і богословських шкіл.
У 1961 році Ігнатій IV стає єпископом, а в 1970 році митрополитом Латакійським (Сирія).
Ігнатій IV намагався повсюдно вводити практику частого причащання.
2 липня 1979 року обраний 166-м Патріархом Антіохійським, третім по диптиху Православних Церков після Патріархів Константинополя й Олександрії.
Чин інтронізації був здійснений 8 липня того ж року.
Сerkva.if.ua
за матеріалами сайту Православіе.By
|