Абхазія і Цхінвалі є відкритими ранами Грузії. Про це, патріарх Грузії Ілія Другий, заявив в резиденції Светіцховелі, під час зустрічі з адміністратором програми розвитку ООН Хелен Кларк, повідомляє Тбіліський тиждень.
Патріарх розмовляв з гостями про найдревнішу культуру Грузії і Православну Церкву країни. Він зазначив, що протягом століть Грузія захищала свою культуру, землю, незалежність. Як зазначив глава Грузинської Церкви, Грузія знаходиться в перехідному періоді і люди з надією дивляться в майбутнє.
«Ми дуже хочемо, щоб Грузія стала частиною європейських структур, мала тісні зв'язки з ООН, іншими організаціями. Ми з надією дивимося на ваш візит і вважаємо, що це сприяє економічно-політичному розвитку Грузії. Для нас дуже важкий той факт, що не відновлена територіальна цілісність. Абхазія і Цхінвалі - відкриті рани Грузії. Ми сподіваємося, що відібрані території, знову повернуться. Як Абхазія, так і Цхінвальський регіон, є споконвічними територіями Грузії», - заявив патріарх.
Він також зазначив, що протягом 11 років, він був архієпископом Абхазії і після того його обрали Католикосом-патріархом Грузії. Ілія Другий також заявив, що багато молодих грузини вчаться на заході, намагаються отримати знання, ознайомитися з європейською культурою і структурами. Він зазначив, що протягом п'яти років, був головою Всесвітньої Церковної ради, центр якої розташований у Швейцарії.
У свою чергу, Хелен Кларк зазначила, що патріарх є духовним лідером грузинського народу. За її словами, дуже важливо, щоб у внутрішні протистояння, були вирішені шляхом діалогу. «Визнаємо, що ви є духовним лідером грузинського народу.
Дуже важливо, щоб внутрішні протистояння, вирішилися шляхом діалогу. Як мені відомо, ви завжди закликали політичні партії до цього. Ми захоплені тими успіхами, яких грузинський народ досяг у цей перехідний період», - заявила Кларк.
За її словами, вчора вона відвідала Кахеті і в країні існує великий потенціал для розвитку сільського господарства. Кларк висловила сподівання, що політики перенесуть увагу на такі важливі питання, як сільське господарство. Друга частина зустрічі пройшла за закритими дверима.
Сerkva.if.ua
за матеріалами сайту Православіє.By
|