
На конференції міжпарламентської Асамблеї Православ'я, яка відкрилася вчора в Стамбулі, Патріарх Константинопольський Варфоломій висловив свої співчуття учасниці асамблеї, представниці Єгипту у зв'язку з недавнім нападом на єгипетських християн з боку екстремістів.
«Я хотів би висловити депутату з Єгипту своє співчуття і побажати, щоб акти насильства з боку мусульман припинилися, - сказав Патріарх. - У багатьох країнах йдеться про ісламофобію. Але, на жаль, є і таке явище, як християнофобія. Часто ми читаємо в газетах про напади на християнські церкви, як, наприклад, в Нігерії. І ви знаєте про страждання християн на Близькому Сході. Знаєте, що християни залишили Ірак. Я боюся, що те ж відбудеться і в Сирії. Безліч християн вірменського походження виїхали з Сирії та переїхали до Вірменії. Щодо Сирії ми бажаємо, щоб було припинено кровопролиття, і братовбивча війна і щоб не стався конфлікт між сунітами і шиїтами, чого бояться багато. Для нас релігія завжди була фактором миру, любові, і стабільності. І часто доводиться шкодувати про те, що відбуваються військові зіткнення через релігії. Відбувається деформація релігії.
Після мого обрання на пост Патріарха в 1992 році тут зібралися всі представники православних церков і підписали послання до всіх православних народів, де засуджували використання Церкви в політичних і націоналістичних цілях. Це завжди залишається для нас в силі. І ми ще раз повторюємо і підкреслюємо, що релігія повинна нас надихати у справах миру, співробітництва і братерства між народами.
У всіх зустрічах з представниками різних релігій ми неодноразово підкреслювали, що зіткнення в ім'я релігії – це по суті своїй війна проти релігії. І я впевнений, що ви всі погодитеся з цим і будете готові підписатися під цими скромними словами».
Святійший владика також висловив представниці Єгипту свої вітання у зв'язку з обранням нового Патріарха Коптської церкви Феодора II, який був обраний в листопаді 2012 року, і просив передати, що очікує його візиту у Вселенський Патріархат.
Патріарх також висловив жаль з приводу неможливості брати участь у спільному богослужінні з предстоятелями Коптської і Ефіопської церков і висловив надію на те, що «настане день, коли через богословський діалог нам вдасться подолати розрив, який існує ще з 5 століття, з часу Халкідонського собору, і ми зможемо відновити цю єдність, яка дасть новий імпульс Православ'ю у всьому світі».
Сerkva.if.ua
за матеріалами сайту sobor.by
|