Кардинал Марк Уелле, префект ватиканської Конгрегації у справах єпископів, заявив, що, що хоча інші кандидати краще підходять для обрання на папський престол, але він теж «повинен бути готовий» до того, що може стати новим главою Католицької Церкви.
Канадський прелат, який регулярно називається одним з «папабіле» - можливих претендентів на папський престол, сказав в інтерв'ю СВС, яке цитує агентство CWN: «Я думаю, що у певного числа людей є більше шансів, щоб бути обраним, ніж у мене». Але в той же час кардинал Уелле зізнався, що «не може не думати про можливість стати Папою Римським».
Між тим, не так давно кардинал Уелле сказав, що це стане «кошмаром», якщо він буде обраний Римським Папою. Тепер прелат відноситься до подібної перспективи більш серйозно: «Це змушує мене думати, це змушує мене молитися, це робить мене трохи більш обережним».
Марк Уелле (Marc Ouellet) народився в 1944 році в селі Ла-Мотт, в провінції Квебек – франкофонної частини Канади. Належить до священицької спільноти сульпіціан.
Після здобуття середньої освіти продовжив навчання Університеті Лаваля. Потім до 1968 року навчався у вищій семінарії Монреаля, в 1968 - 1974 роках - у Папському університеті св. Томи Аквінського. Проходив докторантуру в Папському Григоріанському університеті, де в 1983 році отримав ступінь доктора догматичного богослов'я.
У 1968 році рукопокладений у сан священика. Здійснював парафіяльне служіння в Канаді. Потім служив у духовних семінаріях в Колумбії. У 1989 - 1994 роках був ректором і професором вищої семінарії в Монреалі, в 1994 - 1997 роках - Вищої семінарії Едмонтона. У 1997 - 2001 роках - Професор інституту Іоанна Павла II по вивченню шлюбу і сім'ї.
У 2001 - 2002 роках - Титулярний архієпископ Агрополі секретар Папської ради зі сприяння християнській єдності.
У 2002 - 2010 роках - Архієпископ Квебека і примас Католицької Церкви Канади.
У 2003 році Папою Римським Іваном Павлом II зведений в гідність кардинала.
У 2010 році Папою Римським Бенедиктом XVI призначений префектом Конгрегації у справах єпископів і головою Папської комісії у справах Латинської Америки.
Сerkva.if.ua
за матеріалами сайту Седмиця.Ру
|