28 червня 2013 р. у Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та за участі усього єпископату відбулося засідання освяченого Архиєрейського Собору УПЦ Київського Патріархату.
Згідно до нової редакції Статуту про управління УПЦ КП Архієрейський Собор обрав новий склад постійних членів Священного Синоду та Вищої Церковної Ради, вирішив питання, пов’язані з впроваженням посади Патріаршого намісника. а також висловив занепокоєння ситуацією, що складається в УПЦ МП.
П О С Т А Н О В И
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 червня 2013 року
Благоволінням Божим зібравшись у Києві під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета після завершення роботи Помісного Собору, Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату
П О С Т А Н О В Л Я Є:
1. У зв’язку зі змінами до Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, внесеними Помісним Собором УПЦ Київського Патріархату 27 червня 2013 р., преосвященному Епіфанію, архієпископу Переяслав-Хмельницькому і Бориспільському, мати титул «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з возведенням в сан митрополита.
Преосвященному Олександру, архієпископу Білоцерківському, вікарію Київської єпархії, мати титул «Богуславський».
2. На виконання частини другої п. 10 розділу ІV Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату віднести парафії на всій території Київської області до церковного управління преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, як Патріаршого намісника з правами єпархіального архієрея.
Патріарх Київський і всієї Руси-України залишається єпархіальним архієреєм Київської єпархії. Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський залишається єпархіальним архієреєм Переяслав-Хмельницької єпархії.
3. Обрати постійними членами Священного Синоду (відповідно до частини другої п. 4 та п. 6 розділу V Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату):
- преосвященного Іоасафа, митрополита Білгородського і Обоянського – від закордонних єпархій;
- преосвященного Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського – від Центрального регіону України;
- преосвященного Сергія, архієпископа Донецького і Маріупольського – від Східного регіону України;
- преосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького – від Західного регіону України.
4. Відповідно до частини першої п. 4 розділу V Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату постійними членами Священного Синоду за посадою є:
- преосвященний Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник;
- преосвященний Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський;
- преосвященний Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду.
5. Відповідно до п.2 розділу VІ Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату на пропозицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета обрати членами Вищої Церковної Ради:
- протоієрея Михайла Марусяка, клірика Івано-Франківської єпархії;
- протоієрея Миколая Салабая, клірика м. Києва;
- Бондаренка Володимира Дмитровича;
- Гудиму Олександра Васильовича;
- Драча Івана Федоровича;
- Кириленка В’ячеслава Анатолійовича;
- Мовчана Павла Михайловича;
- Поровського Миколу Івановича;
- Степовика Дмитра Власовича.
6. Висловити глибоке занепокоєння подіями в УПЦ (Московського Патріархату), які загрожують ліквідацією її незалежності в управлінні. Прийняти з цього приводу Звернення Архієрейського Собору до Української Православної Церкви (Московського Патріархату).
Завершуючи свою роботу Собор закликає на повноту Української Православної Церкви Київського Патріархату Боже благословення.
Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ
(далі йдуть підписи всіх учасників Архієрейського Собору)
Сайт УПЦ Київського Патріархату
|