У суботу двадцять другої седмиці після П’ятдесятниці, 23 листопада 2013 року, Православна Церква вшановує пам'ять Апостолів вiд 70-ти: Ераста, Олiмпа, Родiона, Сосипатра, Куарта (Кварта) i Тертiя (І). Мученика Ореста, лiкаря (304). Священномученика Милiя, єпископа Персидського, i двох учнiв його (341). Преподобного Феостирикта, що в Символах. Мученика Константина, князя Грузинського (842). Колесування великомученика Георгiя (303, Груз.) митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський на запрошення районної влади взяв участь у заході щодо вшанування Дня пам’яті голодомору.
О 15.00 від площі Шевченка до пам’ятного знака жертв Голодомору (вулиця Мазепи Центральна Районна Бібліотека) вирушила скорботна хода.
О 15.20 біля пам’ятного знака, розпочалася жалобна церемонія. Після покладання вінків, митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський у співслужінні священиків УГКЦ звершив панахиду за упокій душ замучених голодом.
О 16.00 було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та акцію "Запали свічку" – запали свічку пам`яті на своєму вікні за мільйонами загиблих українців.
Минає уже 80 років відтоді, як сталінський режим розпочав свою найжахливішу спробу знищити український народ, проте пам’ять про цю гірку сторінку в історії української держави ніколи не буде забутою.
Це день пам’яті за тими, у котрих радянська влада забрала найцінніше – урожай. Вони, як хижаки, вигрібали усе до найменшої крихти і залишали українців наодинці із голодною смертю. У той страшний час українці намагалися вижити. Та, на превеликий жаль, це вдалося тільки одиницям. Для нашої держави голод 1932-1933 років став однією із найтрагічніших сторінок в її історії.
Та ще є ті, котрі пам’ятають ті холодні роки, згадують те свавілля радянської влади і просять у Бога тільки одного – щоб воно не повторилося. Бо це найстрашніше, коли ти важко працюєш і у тебе це все забирають.
Сьогодні уже довели, що Голодомор 1932-1933 років – штучно організована акція проти українців, які не бажали бути слухняним елементом тоталітарної радянської машини. Це стало вселенською катастрофою, яка за різними підрахунками забрала життя від 3 до 10 мільйонів. Після такого деякі народи відходили у небуття. Та наша нація зуміла вижити.
Нагадаємо, сьогодні в Україні та 32 країнах світу вшановують жертв Голодомору.
Фотолітопис цієї події можна переглянути тут
|