Нижчеподане звернення було надіслане до Комітету з міжнародних відносин Сенату США під час перебування Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у Вашингтоні. Патріарху було запропоновано взяти участь у сенатських слуханнях, де розглядалося питання про Україну, але у зв’язку з неможливістю змінити графік Предстоятель Київського Патріархату зробив наступне письмове звернення:
Високоповажний пане Голово та усі члени сенатського Комітету з міжнародних відносин!
Я звертаюся до Вас від імені більш ніж 15 мільйонів віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату і більшості народу України.
Україна з великим нетерпінням очікує рішення, що визначатиме її майбутнє: або наша країна назавжди залишиться незалежною та демократичною державою, або продовжуватиме жити під загрозою повернення до рабства.
Як член Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій я хотів би повідомити Вам, що згідно з соціологічними опитуваннями переважна більшість громадян України та, відповідно, більшість віруючих усіх релігій, підтримують інтеграцію України до Європейського Союзу в якості асоційованого члена.
Крім того, як член Ради я мав можливість відвідати Брюссель два рази впродовж останнього року. Я заявив лідерам і політикам Європейського Союзу, що громадяни України різних віросповідань – християни, юдеї та мусульмани – разом засвідчують розуміння важливості асоціації з ЄС для формуванні майбутнього України.
Україна не лише очікує вигоду від входження до Європейського Союзу, але також має багато що дати для Європи.
Особливо слід підкреслити значення і ключове місце України для безпеки Європи і решти світу. Асоціація України з ЄС має відвернути загрозу нової холодної війни, ознаки руху до якої є очевидними.
Маючи родючі землі та вікові традиції сільського господарства Україна може суттєво допомогти у подоланні виклику глобальної продовольчої кризи, про яку вже зараз говорять науковці.
Народ України має глибокі традиції духовності, освіти і культури. Тому в духовній сфері Україна може сприяти утвердженню і в Європі, і в світі основних християнських та загальнолюдських цінностей, які даровані нам Богом.
Вважаємо, що Україна виконала майже всі вимоги, необхідні для асоційованого членства у Європейському Союзі – майже всі, але очевидно, що не всі. Проте переконані, що в асоціації з ЄС Україна матиме більший успіх у реформах і досягненні високих демократичних стандартів, ніж залишившись поза асоціацією.
З цієї причини ми просимо Сполучені Штати Америки дієво сприяти у справі підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ми впевнені, що після укладання цієї угоди всі недоліки виправлятимуться значно швидше в спільних інтересах України та Європи. Переконаний, що наявні перешкоди не можуть бути протиставлені європейським прагненням 46-мільйонного народу України.
Я дуже стурбований тим, що будь-яка затримка у прийнятті України в якості асоційованого члена до Європейського Союзу принесе руйнівні наслідки і дозволить супротивним силам посилити тиск на нашу державу з метою здолати і підпорядкувати її, нав’язати шлях втрати суверенітету та незалежності, шлях до відродження автократичної імперії і поновлення холодної війни. Саме тому, на моє глибоке переконання, Європейський Союз повинен зараз прийняти Україну такою, якою вона є, та в рамках асоціації продовжити спільними зусиллями реформи.
Маю надію, що за допомогою Всемогутнього Бога Україна і Європа твердо стоятимуть на шляху добра, миру і процвітання. 1025 років тому, в час Хрещення Київської Русі, наш народ обрав європейську християнську цивілізацію як місце і напрямок свого розвитку. Нині ми хочемо знову підтвердити і закріпити свій вибір та звертаємося до Вас з проханням підтримати європейську перспективу для України.
Закликаю на Вас Боже благословення,
Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України
14 листопада 2013 року
|