У ніч з 19 на 20 квітня, у найбільше християнське свято – Світле Христове Воскресіння, митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський у Володимирському храмі міста Надвірна очолив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.
На світанку, 20 квітня 2014 року, Православна Церква урочисто святкує свято Світле Христове Воскресіння. Пасху та молитовно вшановує Преподобного Георгiя, сповiдника, митрополита Мiтиленського (пiсля 820). Преподобного Даниїла Переяславського (1540). Мученика Калiопiя (304). Мученика Руфина, диякона, мучениці Акилини i з ними 200 воїнiв (бл. 310). Преподобного Серапiона, ченця, митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський з парафіянами вийшли на хресний хід навколо храму, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!». Напередодні, 19 квітня 2014 року, у суботу ввечері, настоятель Свято-Володимирського храму міста Надвірної у співслужінні клірика Собору Святого Володимира міста Надвірна, настоятеля церкви Святого Архистратига Михаїла села Гвізд священика Любомира Траско двічі, о 16 та 18 годині, відслужили освячення Великодньої трапези.
Далі митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський та парафіяни увійшли до храму, де Утреня продовжилась каноном Пасхи. Під час Утрені настоятель прочитав Оголосительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.
Після завершення Утрені, богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією.
Полуношницю, Великодню утреню та Божественну Літургію святителя Івана Золотоустого о 0:00 годині ранку супроводжував хор «Благодатний Вогонь» під орудою регента Уляни Семенишин.
Богослужіння завершилося освяченням артосу (спеціального пасхального хліба, який знаходиться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Провідну неділю роздаються вірним) та пасхальних приношень.
Богослужбові вказівки:
Лiт. – Дiян., 1 зач., І, 1 – 8. Ін., 1 зач., І, 1 – 17.
На веч. – Ін., 65 зач., ХХ, 19 – 25.
Після читання Діянь святих апостолів звершується полуношниця. На 9-ій пісні, коли вдруге співають ірмос «Не ридай за Мною, Мати…», – святу Плащаницю кадять і потім на словах «...устану бо і прославлюся...» піднімають і вносять царськими вратами у вівтар і кладуть на престолі, врата зачиняються, полуношниця продовжується. Відпуст короткий: «Христос, істинний Бог наш...». Опівночі починається хресний хід навколо храму зі співом стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе…». Пасхальна утреня починається в притворі перед зачиненими дверима виголосом «Слава Святій…» і далі за пасхальним уставом. Кадіння на кожній пісні канону і мала єктенія. Після стихир Пасхи читається слово свт. Іоана Золотоустого і співається йому тропар. Часи співаються пасхальні. На літургії – антифони свята. Вхідне: «В церквах благословіть Бога Господа від джерел Ізраїлевих». Замість трисвятого – «Всі ті…». Задостойник – «Ангел взивав…», «Світися, світися…». Замість «Благословен, хто йде…», «Тіло Христове прийміть…», «Ми бачили Світло істинне…», «Нехай наповняться уста наші…» співається «Христос воскрес» (один раз), а замість «Нехай буде ім’я Господнє…» співається «Христос воскрес…» (багато разів). Після заамвонної молитви освячується артос. На відпусті літургії згадується тільки свт. Іоан Золотоустий. На вечірні вхід з Євангелієм. Після великого прокимна священик читає Євангеліє у повному облаченні в царських вратах обличчям до народу.
|