7 квітня 2015 року, в вівторок страсної седмиці Великого посту, Православна Церква святкує свято Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Ікони Благовіщення Божої Матері (ХVІ) митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський відслужив Утреню та Божественну Літургію святителя Івана Золотоустого. Напередодні, 6 квітня 2015 року, у понеділок ввечері, настоятель Свято-Володимирського храму міста Надвірної у співслужінні клірика храму Святого Володимира міста Надвірна, настоятеля церкви Святого Архистратига Михаїла села Гвізд священика Любомира Траско відслужив Вечірню відправу.
Божественну Літургію святителя Івана Золотоустого о 9:00 годині ранку супроводжував хор «Осанна» під орудою регента Уляни Семенишин.
Богослужбові вказівки:
Літургія свт. Іоана Золотоустого.
Утр. – Лк., 4 зач., І, 39 – 49, 56.
Благовіщенню – Вих., ІІІ, 1 – 8. Притч., VІІІ, 22 – 30.
Літ. – Благовіщенню: Євр., 306 зач., ІІ, 11 – 18. Лк., 3 зач., І, 24 – 38.
Ряд.: Мф., 102 зач., ХХІV, 36 – ХХVІ, 2.
Всенічне бдіння починається з великого повечір’я. Після 1-го трисвятого співається тропар, а після 2-го – кондак свята. На літії всі стихири свята. Тропар свята (3 р.). На утрені тропар свята (3 р.). Після 1-ої і 2-ої кафізми сідальний Тріоді. Полієлей, величання і сідальний свята. “Від юності моєї”. Прокимен, Євангеліє і стихира свята. Канони свята з ірмосами на 14 (ірмоси по 2 р.). Катавасія свята,а де двопіснець, там канон свята з ірмосами на 6 і двопіснець на 8. За катавасію в цих піснях – ірмоси Тріоді. Після 3-ої пісні кондак і ікос дня і сідальний свята. Після 6-ої пісні кондак і ікос свята. На 9-й пісні приспів свята, а до тропарів двопіснця приспів: “Слава Тобі Боже наш...”. Світильний свята, “Слава” – дня, “І нині” – свята. На хвалітних стихири свята 4, “Слава” – дня, “І нині” – свята. Славослів’я читається. “Благо є…”, трисвяте,тропар свята. Єктенія, 3 великих поклони.
1-ий час. 1-й і 9-й час без кафізм, на них читається тропар і кондак свята. 3-й і 6-й час з кафізмами. Кондак дня і свята почергово. Читається Четвероєвангеліє. “Блаженні” без співу. В кінці всіх часів 3 великих поклони.
Вечірня без поклонів і без кафизми. На “Господи, взиваю” стихири дня 5 і свята 5, “Слава” – дня, “І нині” – свята. Вхід з Євангелієм, Прокимен і паримії дня і свята 2. Трисвяте. Прокимен, Апостол, алилуарій, задостойник і причасний свята, а Євангеліє свята і дня.
|