19 квітня 2015 року, у Другу неділю після Пасхи, Православна Церква молитовно святкує свято Антипасхи та вшановує Спогад запевнення апостола Апостола Фоми та пам'ять Святителя Євтихiя, архиєпископа Константинопольського (582). Святителя Мефодiя, архиєпископа Моравського (885). Преподобної Платониди Сирської (308). Мучеників 120 перських (344–347). Мучеників Ієремiя та Архилiя, ієрея (ІІІ) митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянський відслужив Утреню та Божественну Літургію святителя Івана Золотоустого. Напередодні, 18 квітня 2015 року, у суботу ввечері, настоятель Свято-Володимирського собору міста Надвірної у співслужінні клірика храму Святого Володимира міста Надвірна, настоятеля церкви Святого Архистратига Михаїла села Гвізд священика Любомира Траско відслужив Вечірню відправу.
Божественну Літургію святителя Івана Золотоустого о 9:00 годині ранку супроводжував хор «Благодатний Вогонь» під орудою регента Уляни Семенишин.
О 15:00 годині клірик храму Святого Володимира міста Надвірна, настоятель церкви Святого Архистратига Михаїла села Гвізд священик Любомир Траско звершив Дитячу обідню відправу за якою співав дитячий хор «Діти Едему» під орудою регента Уляни Семенишин.
Після відправи на церковному подвір’ї було проведено Гаївки.
Богослужбові вказівки:
Утр. – Єв. 1-ше: Мф., 116 зач., ХХVІІІ, 16 – 20.
Літ. – Діян., 14 зач., V, 12 – 20. Ін., 65 зач., ХХ, 19 – 31.
Служба з Тріоді. Від сьогодні щодня до віддання Пасхи відправа після виголосу священика починається триразовим читанням або співанням “Христос воскрес…”.
На утрені величання: “Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, що заради нас у пекло зійшов, і з Собою всіх воскресив”. Після Євангелія – “Воскресіння Христове бачивши…” – тричі (так і в усі неділі до віддання Пасхи).
Пасхальний канон і “Чеснійшу...” в цю неділю не співається.
На літургії по вході: “Прийдіть, поклонімось… спаси нас, Сину Божий, що воскрес із мертвих…”. Задостойник “Ангел взивав…”, “Світися, світися…” (так щодня, крім Переполовення і його віддання). Замість “Ми бачили Світло істинне…” – “Христос воскрес…” (1 раз), а перед відпустом після “Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша,слава Тобі” співається тричі.
Відпуст воскресний: “Христос, що воскрес із мертвих, є істинний Бог наш...” (так і в усі дні до віддання Пасхи включно).
Вечірня в Неділю Антипасхи із входом і великим прокимном. Словом “празник” у богослужбових книгах у період П’ятидесятниці означаються співи служби названої неділі Тріоді.
У будні перед каноном співається “Воскресіння Христове бачивши…” (1 раз). Співається “Чеснійшу...”. Катавасія, коли співається велике славослів’я, – “Воскресіння день…”. “Царю Небесний…” не читається до П’ятидесятниці.
Седмиці від Пасхи до П’ятидесятниці починаються з неділі, а не з понеділка. В період Тріоді Квітної на літургії в усі дні Апостол і Євангеліє дня читається першим, потім читання святим.
|