12 вересня у м. Надвірна розпочалося урочисте відкриття ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю з молебеню до Матері Божої та Літії за всіх борців за волю України біля символічної могили Борцям за волю України. З благословення правлячого архієрея, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, у відправі Літії взяв участь митрофорний протоієрей Олег Траско, Благочинний Надвірнянський.
Фестивальна колона, на чолі з керівництвом області, району, учасників та гостей фестивалю зупинилася на майдані Шевченка для покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку та стелли Героям Небесної сотні. Опісля колона продовжила свою ходу на стадіон «Нафтовик», де відбулося урочисте відкриття ХХІІ Міжнародного Гуцульського Фестивалю, підняття фестивального прапору та запалювальня символічної Гуцульської ватри вояками АТО. На відкритті з привітальними словами виступили – голова обласної адміністрації Олег Гончарук, заступник начальника управління стратегічного планування культурного розвитку та регіональної політики у сфері культури-начальник відділу аналізу та прогнозування соціокультурного розвитку регіонів Оксана Іонова, народні депутати України, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Василь Попович і міський голова Зіновій Андрійович. Учасників та гостей фестивалю поблагословили Митрополит Володимир Войтишин та владика Василій Івасюк. З благословення правлячого архієрея, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в урочистому відкритті ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю, взяв участь і благословив цей захід митрофорний протоієрей Олег Траско, Благочинний Надвірнянський.
«Бажаю щоб гуцульська ватра завжди зігрівала наші серця, наповнювала любов’ю та добротою наші душі. Хай живе й міцніє гуцульський рід. Хай лунає дзвінка коломийка. Зичу учасникам фестивалю вдалих виступів та творчих здобутків, гостям цікавих зустрічей та спілкування. Всім духовного поєднання та миру. Нехай перша мелодія Гуцульського фестивалю принесе спокій на рідній Землі. Слава Україні!» - звернувся голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз.
По закінченню урочистого відкриття розпочалися конкурсні мистецькі програми художніх колективів-учасників фестивалю на шести концертних майданчиках району відповідно до жанрів та виставка - ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, де можна було купити на згадку пам’ятні сувеніри з глини чи дерева, вишивану бісером чи нитками сорочку, постоли чи запаску. У фестивалі брали участь колективи Верховинського, Косівського, Вижницького, Рахівського, Коломийського, Надвірнянського, Путильського районів, міст Коломия, Яремче, Львів.
Також, фестиваль відвідали делегації з Молдови, Польщі, Чехії, Румунії, Литви, Канади, США, Словакії та ін.
У міському парку ім. Івана Франка працювало фольклорне подвір'я, яке відвідав голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук з сім’єю та голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз.
Цього ж дня увечері відбулися виїзні концерти творчих колективів учасників фестивалю в п’яти населених пунктах району.
13 вересня в рамках фестивалю відбувся гала-концерт та нагородження переможців фестивалю на головній сцені та передача естафети Міжнародного Гуцульського фестивалю у Рахівський район (Закарпаття). Саме там зберуться гуцули наступного року.
Під час урочистого закриття XXІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю відбулося відзначення організаторів дійства.
Голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк та голова Асоціації органів місцевого самоврядування регіону "Гуцульщини" Ярослав Кікінчук вручили подяки за активну громадську діяльність та особистий внесок у підготовку і проведення Гуцульського фестивалю голові райдержадміністрації Олександру Кенізу, голові районної ради Василю Поповичу, міському голові Зіновію Андрійовичу, першому заступнику голови РДА Іванові Тодоруку, заступнику голови РДА Богданові Зеленчуку та ряд інших. Під час фестин відбувся збір коштів для українських військових. Було зібрано понад п'ять тисяч гривень. Свято продовжилося концертом з нагоди Дня міста та професійного свята нафтовиків. Загалом у фестивалі взяли участь понад 1000 учасників та тисячі гостей фестивалю.
|